Nabíjíme počítač bezdrátově

Tagy:  Elektrická energie, bezdrátový přenos

Možná to zní trošku jako science-fiction, ale je možné, že se této technologie v praxi už brzy dočkáme. Dokážete si představit, že by jste pracovali na svém notebooku bez zbytečných kabelů, které by vedly k elektrické zásuvce a notebook se přesto nabíjel? Vědci z Massachusettského institutu přišli na to, jak by to mohlo fungovat.

Celá technologie vychází z propojení dvou cívek. Jeden z vědců, Marin Soljacic, zkusil vytvořit zařízení složené z magnetické cívky, které připojil do elektrické zásuvky. Druhé zařízení, ve kterém je rovněž cívka připojil k notebooku. A notebook se začal nabíjet. Vše funguje díky nízkofrekvenční elektromagnetické rezonanci. Ta navíc, pokud je vše správně nastaveno nepoškozuje okolní objekty.

Celé zařízení je zatím pouze prototyp, není jasné zda se vůbec bude prodávat a kolik vlastně bude stát. Podle vědce by ale rád viděl využití zařízení v co nejvíce rodinách. Navíc zařízení má jednu malou vadu na kráse, i když dokáže pracovat bezdrátově, má omezený dosah.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Nabíjíme počítač bezdrátově byla publikován 28. července 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...