Nabíjíme počítač bezdrátově

Možná to zní trošku jako science-fiction, ale je možné, že se této technologie v praxi už brzy dočkáme. Dokážete si představit, že by jste pracovali na svém notebooku bez zbytečných kabelů, které by vedly k elektrické zásuvce a notebook se přesto nabíjel? Vědci z Massachusettského institutu přišli na to, jak by to mohlo fungovat.

Celá technologie vychází z propojení dvou cívek. Jeden z vědců, Marin Soljacic, zkusil vytvořit zařízení složené z magnetické cívky, které připojil do elektrické zásuvky. Druhé zařízení, ve kterém je rovněž cívka připojil k notebooku. A notebook se začal nabíjet. Vše funguje díky nízkofrekvenční elektromagnetické rezonanci. Ta navíc, pokud je vše správně nastaveno nepoškozuje okolní objekty.

Celé zařízení je zatím pouze prototyp, není jasné zda se vůbec bude prodávat a kolik vlastně bude stát. Podle vědce by ale rád viděl využití zařízení v co nejvíce rodinách. Navíc zařízení má jednu malou vadu na kráse, i když dokáže pracovat bezdrátově, má omezený dosah.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Nabíjíme počítač bezdrátově byla publikován 28. července 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Den matek se blíží – máme tipy na dárky a elektronická přání!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Rozzlobenimuzi.com

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!