Nvidia v problémech, klesá podíl na trhu

Tagy:  Nvidia, AMD, intel, grafika

Ve společnosti Nvidia, která vyrábí čipy pro grafické karty a grafické karty samotné momentálně rozhodně nemají důvod k radosti. Nvidia totiž ztrácí tržní podíl, celosvětově byl ve druhém čtvrtletí tohoto roku zaznamenán pokles tržního podílu o 1,9 %.

Naopak AMD a Intel se radují, neboť jim se tržní podíl zvedá. Intel dokázal z přesně 50 % udělat podíl 51,2 %. Podobné čísla ve zvýšení podílu jako u Intelu jsou hlášeny z AMD. Je třeba upřesnit, že jde o tržní podíl, zisk společností se totiž může měnit, někdy až o několik procent. Důvod je ten, že mohou být prodávány drahé karty, ve velkých počtech.

Každopádně to pro Nvidiu není dobrá zpráva, konkurence v tomto oboru není zrovna slabá. Nvidia navíc už dřív měla problémy se ziskem, muselo být propuštěno několik stovek zaměstnanců a byly zrušeny i některé připravené projekty grafických karet.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Nvidia v problémech, klesá podíl na trhu byla publikován 29. července 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...