Nvidia v problémech, klesá podíl na trhu

Ve společnosti Nvidia, která vyrábí čipy pro grafické karty a grafické karty samotné momentálně rozhodně nemají důvod k radosti. Nvidia totiž ztrácí tržní podíl, celosvětově byl ve druhém čtvrtletí tohoto roku zaznamenán pokles tržního podílu o 1,9 %.

Naopak AMD a Intel se radují, neboť jim se tržní podíl zvedá. Intel dokázal z přesně 50 % udělat podíl 51,2 %. Podobné čísla ve zvýšení podílu jako u Intelu jsou hlášeny z AMD. Je třeba upřesnit, že jde o tržní podíl, zisk společností se totiž může měnit, někdy až o několik procent. Důvod je ten, že mohou být prodávány drahé karty, ve velkých počtech.

Každopádně to pro Nvidiu není dobrá zpráva, konkurence v tomto oboru není zrovna slabá. Nvidia navíc už dřív měla problémy se ziskem, muselo být propuštěno několik stovek zaměstnanců a byly zrušeny i některé připravené projekty grafických karet.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Nvidia v problémech, klesá podíl na trhu byla publikován 29. července 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  4. FreeForums.org - profesionální free fórum
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  8. Co je identity management a jak firmě ušetří čas?
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. CRM systém je kombinace obchodních strategií, softwaru a procesů

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!