Nvidia v problémech, klesá podíl na trhu

Tagy:  Nvidia, AMD, intel, grafika

Ve společnosti Nvidia, která vyrábí čipy pro grafické karty a grafické karty samotné momentálně rozhodně nemají důvod k radosti. Nvidia totiž ztrácí tržní podíl, celosvětově byl ve druhém čtvrtletí tohoto roku zaznamenán pokles tržního podílu o 1,9 %.

Naopak AMD a Intel se radují, neboť jim se tržní podíl zvedá. Intel dokázal z přesně 50 % udělat podíl 51,2 %. Podobné čísla ve zvýšení podílu jako u Intelu jsou hlášeny z AMD. Je třeba upřesnit, že jde o tržní podíl, zisk společností se totiž může měnit, někdy až o několik procent. Důvod je ten, že mohou být prodávány drahé karty, ve velkých počtech.

Každopádně to pro Nvidiu není dobrá zpráva, konkurence v tomto oboru není zrovna slabá. Nvidia navíc už dřív měla problémy se ziskem, muselo být propuštěno několik stovek zaměstnanců a byly zrušeny i některé připravené projekty grafických karet.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Nvidia v problémech, klesá podíl na trhu byla publikován 29. července 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. BlueBoard.cz - prvky zdarma
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Převody jednotek
  10. VirtualBox - základy virtualizace

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!