Hacker který hledal UFO žádá odvolání

Gary McKinnon z Velké Británie má starosti. Je ve vězení a nyní se snaží odvolat se k nejvyššímu soudu. Co provedl? Podle USA se snažil nabourat do sítí NASA a Ministerstva obrany. Hájí se tím, že nezpůsobil žádnou škodu, ani neměl žádné nekalé záměry, snažil se prý jen získat materiály, které souvisejí s UFO.

McKinnonovi je nyní tři a čtyřicet let, USA ho viní, že napáchal škodu zhruba za 800 000 dolarů. Jde prý hlavně o náklady, které americká strana musela vynaložit na změnu hesel a posílení bezpečnosti celého systému.

McKinnon však má hned několik polehčujících okolností. Kromě zmiňovaných „dobrých“ zájmů se prý u něj projevuje psychická porucha zvaná autismus. To potvrzuje i jeho právník a dokládá to psychiatrickými posudky. Právě prokázaný autismus by mu mohl ulehčit trest, možná by mohl být i rovnou propuštěn.

Zdroj: News.BBC.co.uk

Novinka Hacker který hledal UFO žádá odvolání byla publikován 1. srpna 2009 v 16.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!