Hacker který hledal UFO žádá odvolání

Tagy:  UFO, hacker, USA

Gary McKinnon z Velké Británie má starosti. Je ve vězení a nyní se snaží odvolat se k nejvyššímu soudu. Co provedl? Podle USA se snažil nabourat do sítí NASA a Ministerstva obrany. Hájí se tím, že nezpůsobil žádnou škodu, ani neměl žádné nekalé záměry, snažil se prý jen získat materiály, které souvisejí s UFO.

McKinnonovi je nyní tři a čtyřicet let, USA ho viní, že napáchal škodu zhruba za 800 000 dolarů. Jde prý hlavně o náklady, které americká strana musela vynaložit na změnu hesel a posílení bezpečnosti celého systému.

McKinnon však má hned několik polehčujících okolností. Kromě zmiňovaných „dobrých“ zájmů se prý u něj projevuje psychická porucha zvaná autismus. To potvrzuje i jeho právník a dokládá to psychiatrickými posudky. Právě prokázaný autismus by mu mohl ulehčit trest, možná by mohl být i rovnou propuštěn.

Zdroj: News.BBC.co.uk

Novinka Hacker který hledal UFO žádá odvolání byla publikován 1. srpna 2009 v 16.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!