Yahoo s Microsoftem proti Googlu?

Zajímavé spojení se objevilo na poli soupeření internetových vyhledávačů. Vedení serveru Yahoo totiž právě podepsalo smlouvu o spolupráci s Microsoftem. Firmy by si navzájem měli sdílet vyhledávač a také reklamní systém. Zisky se jak jinak budou dělit na půl.

Zajímavé jsou počty okolo financí, pro Yahoo znamená dohoda zisk půl miliardy dolarů z reklamy, navíc úsporu 275 miliónů dolarů, které by Yahoo musel investovat do nákladů za provoz a správu serverů. Smlouva byla uzavřena na deset let.

Cílem Microsoftu je co nejvíce srazit tržní podíl Googlu, který prozatím vede a Microsoft má na něj ještě velikou ztrátu. Například v USA je rozdíl opravdu markantní. Microsoft po spojení s Yahoo má podíl 28 %, to je však prakticky nic oproti podílu 65 % který má v USA Google.

Zdroj: Norfolk.va.my­citytalk.us

Novinka Yahoo s Microsoftem proti Googlu? byla publikován 4. srpna 2009 v 15.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  5. Co je identity management a jak firmě ušetří čas?
  6. CRM systém je kombinace obchodních strategií, softwaru a procesů
  7. Jak by měla probíhat tvorba eshopu na míru?
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. FreeForums.org - profesionální free fórum
  10. Repasované náplně do tiskárny jsou bezpečné a výhodné řešení

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!