Yahoo s Microsoftem proti Googlu?

Tagy:  Microsoft, Yahoo, google, internet

Zajímavé spojení se objevilo na poli soupeření internetových vyhledávačů. Vedení serveru Yahoo totiž právě podepsalo smlouvu o spolupráci s Microsoftem. Firmy by si navzájem měli sdílet vyhledávač a také reklamní systém. Zisky se jak jinak budou dělit na půl.

Zajímavé jsou počty okolo financí, pro Yahoo znamená dohoda zisk půl miliardy dolarů z reklamy, navíc úsporu 275 miliónů dolarů, které by Yahoo musel investovat do nákladů za provoz a správu serverů. Smlouva byla uzavřena na deset let.

Cílem Microsoftu je co nejvíce srazit tržní podíl Googlu, který prozatím vede a Microsoft má na něj ještě velikou ztrátu. Například v USA je rozdíl opravdu markantní. Microsoft po spojení s Yahoo má podíl 28 %, to je však prakticky nic oproti podílu 65 % který má v USA Google.

Zdroj: Norfolk.va.my­citytalk.us

Novinka Yahoo s Microsoftem proti Googlu? byla publikován 4. srpna 2009 v 15.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!