Příslušníci USMC mají po sociálních sítích

Tagy:  Facebook, Myspace, Twitter, vojáci, USA

Příslušníci U.S. Marine Corps budou mít stížený přístup k sociálním sítím. Vláda v USA se totiž rozhodla, že v zájmu ochrany bezpečnosti státu budou služby Facebook, MySpace a Twitter nedosažitelné z počítačů, které USMC vlastní. V praxi to bude vypadat tak, že pokud se příslušník námořní pěchoty bude chtít dostat z počítače vlastněného USMC na stránky zmiňovaných serverů, má smůlu a stránky nebudou zobrazeny.

Oficiálně bude platit zákon jeden rok, poté se provede vyhodnocení a pokud se zjistí, že vše funguje tak jak má a zákaz bude mít opravdový užitek zůstane v platnosti napořád. Podle zdrojů z ministerstva obrany jsou sociální sítě nebezpečné tím, že nejsou příliš bezpečné a pro útočníky prý není příliš velkým problémem dostat se i k citlivějším údajům. U vojáků to platí dvojnásob.

Twitter logo

Twitter logo

O žádných příliš velkých protestech nebo negativních reakcích zatím ministerstvo nic neví, otázkou je, jestli zákon bude mít opravdu prokazatelně dobrý efekt.

Zdroj: Wired.com

Novinka Příslušníci USMC mají po sociálních sítích byla publikován 6. srpna 2009 v 01.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...