Příslušníci USMC mají po sociálních sítích

Příslušníci U.S. Marine Corps budou mít stížený přístup k sociálním sítím. Vláda v USA se totiž rozhodla, že v zájmu ochrany bezpečnosti státu budou služby Facebook, MySpace a Twitter nedosažitelné z počítačů, které USMC vlastní. V praxi to bude vypadat tak, že pokud se příslušník námořní pěchoty bude chtít dostat z počítače vlastněného USMC na stránky zmiňovaných serverů, má smůlu a stránky nebudou zobrazeny.

Oficiálně bude platit zákon jeden rok, poté se provede vyhodnocení a pokud se zjistí, že vše funguje tak jak má a zákaz bude mít opravdový užitek zůstane v platnosti napořád. Podle zdrojů z ministerstva obrany jsou sociální sítě nebezpečné tím, že nejsou příliš bezpečné a pro útočníky prý není příliš velkým problémem dostat se i k citlivějším údajům. U vojáků to platí dvojnásob.

Twitter logo

Twitter logo

O žádných příliš velkých protestech nebo negativních reakcích zatím ministerstvo nic neví, otázkou je, jestli zákon bude mít opravdu prokazatelně dobrý efekt.

Zdroj: Wired.com

Novinka Příslušníci USMC mají po sociálních sítích byla publikován 6. srpna 2009 v 01.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  4. FreeForums.org - profesionální free fórum
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  10. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!