Příslušníci USMC mají po sociálních sítích

Tagy:  Facebook, Myspace, Twitter, vojáci, USA

Příslušníci U.S. Marine Corps budou mít stížený přístup k sociálním sítím. Vláda v USA se totiž rozhodla, že v zájmu ochrany bezpečnosti státu budou služby Facebook, MySpace a Twitter nedosažitelné z počítačů, které USMC vlastní. V praxi to bude vypadat tak, že pokud se příslušník námořní pěchoty bude chtít dostat z počítače vlastněného USMC na stránky zmiňovaných serverů, má smůlu a stránky nebudou zobrazeny.

Oficiálně bude platit zákon jeden rok, poté se provede vyhodnocení a pokud se zjistí, že vše funguje tak jak má a zákaz bude mít opravdový užitek zůstane v platnosti napořád. Podle zdrojů z ministerstva obrany jsou sociální sítě nebezpečné tím, že nejsou příliš bezpečné a pro útočníky prý není příliš velkým problémem dostat se i k citlivějším údajům. U vojáků to platí dvojnásob.

Twitter logo

Twitter logo

O žádných příliš velkých protestech nebo negativních reakcích zatím ministerstvo nic neví, otázkou je, jestli zákon bude mít opravdu prokazatelně dobrý efekt.

Zdroj: Wired.com

Novinka Příslušníci USMC mají po sociálních sítích byla publikován 6. srpna 2009 v 01.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!