BSA má tři nové členy

Tagy:  BSA, pirátství, protipirátská organizace, zločin

Protipirátská organizace BSA získala tři nové členy do svých řad. Prvním z nich je výrobce databázových nástrojů Embarcadero Technologies, tuto firmu můžete znát také pod starším názvem Borland. Dalším novým členem je tým vývojářů řešení pro statistickou analýzu Minitab. Posledním novým členem je Rosetta Stone, návrhář programů pro výuku cizích jazyků. Česká pobočka BSA tak nyní sdružuje 27 členů z různých oblastí softwarového odvětví. V Česku se podle poslední studie BSA užívá nelegálně 39 procent softwaru, ztráty firem jsou ohodnoceny zhruba 3,3 miliardami ko­run.

Tuzemští členové BSA využívají řady služeb: „Zastupujeme je například při vyšetřování případů pirátství a vyjednáváme o případném odškodnění, pokud jsou jejich práva dotčena. Rovněž mají možnost se aktivně účastnit protipirátských kampaní, které se zaměřují na firmy s vysokým výskytem nelegálního softwaru. Další takovou kampaň plánujeme na podzim a dotkne se zhruba 20 tisíc firem,“ řekl Jan Hlaváč, tiskový mluvčí protipirátské organizace BSA.

V současnosti BSA na celosvětové úrovni sdružuje 27 softwarových společností a dalších 56 firem je členem na regionální úrovni.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka BSA má tři nové členy byla publikován 6. srpna 2009 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!