Pomozte vědcům, nabídněte výkon svého počítače

S velmi zajímavým nápadem přišel Intel ve spolupráci se sociální sítí Facebook. O co jde? Představte si, že když na svém počítači pracujete, je jistý podíl výkonu vašeho stroje nevyužit. A právě nevyužitého výkonu by mohli využívat vědci při své práci.

Projekt se jmenuje „Pokrok díky procesorům“ a vědci jej využijí k celé řadě výpočtů a úkonů. Mezi podporovanými projekty je například Rosetta@home, projekt, který se snaží najít lék na rakovinu i na jiné, dosud neléčitelné nemoci. Climatepredic­tion.net se věnuje počasí, snaží se co nejpřesněji předpovídat počasí a testuje přesnost modelů počasí. Předvídá pozemské klima a testuje přesnosti klimatických modelů. Africa@home se zaměřuje na boj s malárií – studuje simulované modely přenosu choroby a potenciální dopad nových antimalarik a vakcín.

Intel logo

Intel logo

Aplikace „Pokrok díky procesorům“ je dostupná všem uživatelům Facebooku na adrese aplikace. Program se na PC spouští automaticky ve formě procesu běžícího na pozadí. Neovlivňuje výkon počítače ani zpracování jiných spuštěných úloh. Nevyžaduje, aby uživatelé své počítače nechávali stále zapnuté. Tím, že je ponechají zapnuté v obvyklých časech, budou přesto přispívat k výzkumu.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Pomozte vědcům, nabídněte výkon svého počítače byla publikován 10. srpna 2009 v 12.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!