Windows 7 v Číně stojí tolik jako dva "trafikové" filmy

Tagy:  Windows 7, Microsoft, viry, Čína

Horká novinka od Microsoftu, operační systém Windows 7 se prodává v Číně za cenu 104 Kč. Podle zdrojů by u Windows 7 neměl být problém v aktivaci, díky těm, kteří systém na trh v takové ceně poskytli je aktivace již hotová.

Windows 7 se v Číně prodává podobně jako u nás tzv. trafikové filmy, CD s obrazem systému ve formátu .GHO se prodává hlavně v novinových stáncích. V hlavním městě Pekingu bylo těchto stánků zajištěno hned několik. Zakoupením instalačního CD v trafice se ale vystavujete hned několika nebezpečím.

Tím největším se zdá být obsah virů a trojských koní. Na prodávaných nosičích se jich našlo několik desítek, a nejde při tom o žádné legrácky ale o reálné virové hrozby. I když jsou na CD viry, prodejci si přece jen našli cestu jak zvýšit prodej, přidali totiž velmi svérázný humor. Na krabicích s pirátským operačním systémem se objevila věta „complete cracked version“

Zdroj: Computerworld.com

Novinka Windows 7 v Číně stojí tolik jako dva "trafikové" filmy byla publikován 15. srpna 2009 v 09.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!