Windows 7 v Číně stojí tolik jako dva "trafikové" filmy

Tagy:  Windows 7, Microsoft, viry, Čína

Horká novinka od Microsoftu, operační systém Windows 7 se prodává v Číně za cenu 104 Kč. Podle zdrojů by u Windows 7 neměl být problém v aktivaci, díky těm, kteří systém na trh v takové ceně poskytli je aktivace již hotová.

Windows 7 se v Číně prodává podobně jako u nás tzv. trafikové filmy, CD s obrazem systému ve formátu .GHO se prodává hlavně v novinových stáncích. V hlavním městě Pekingu bylo těchto stánků zajištěno hned několik. Zakoupením instalačního CD v trafice se ale vystavujete hned několika nebezpečím.

Tím největším se zdá být obsah virů a trojských koní. Na prodávaných nosičích se jich našlo několik desítek, a nejde při tom o žádné legrácky ale o reálné virové hrozby. I když jsou na CD viry, prodejci si přece jen našli cestu jak zvýšit prodej, přidali totiž velmi svérázný humor. Na krabicích s pirátským operačním systémem se objevila věta „complete cracked version“

Zdroj: Computerworld.com

Novinka Windows 7 v Číně stojí tolik jako dva "trafikové" filmy byla publikován 15. srpna 2009 v 09.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...