Windows 7 v Číně stojí tolik jako dva "trafikové" filmy

Tagy:  Windows 7, Microsoft, viry, Čína

Horká novinka od Microsoftu, operační systém Windows 7 se prodává v Číně za cenu 104 Kč. Podle zdrojů by u Windows 7 neměl být problém v aktivaci, díky těm, kteří systém na trh v takové ceně poskytli je aktivace již hotová.

Windows 7 se v Číně prodává podobně jako u nás tzv. trafikové filmy, CD s obrazem systému ve formátu .GHO se prodává hlavně v novinových stáncích. V hlavním městě Pekingu bylo těchto stánků zajištěno hned několik. Zakoupením instalačního CD v trafice se ale vystavujete hned několika nebezpečím.

Tím největším se zdá být obsah virů a trojských koní. Na prodávaných nosičích se jich našlo několik desítek, a nejde při tom o žádné legrácky ale o reálné virové hrozby. I když jsou na CD viry, prodejci si přece jen našli cestu jak zvýšit prodej, přidali totiž velmi svérázný humor. Na krabicích s pirátským operačním systémem se objevila věta „complete cracked version“

Zdroj: Computerworld.com

Novinka Windows 7 v Číně stojí tolik jako dva "trafikové" filmy byla publikován 15. srpna 2009 v 09.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  3. Jak si zajistit rychlé internetové připojení v Kralupech nad Vltavou a jejich okolí?
  4. Využívejte výhody softwaru pro vážní systémy
  5. Webhosting a VPS: Co potřebujete právě vy?
  6. Vytvořte si dárkový poukaz online
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. Kondenzátory v praxi, které vlastnosti jsou u nich důležité?
  9. Chcete si změřit rychlost internetu? Poradíme vám, jak na to
  10. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!