Microsoft má problém, v USA nesmí prodávat Word

Tagy:  XML, Word, Microsoft

Microsoft dostal vážný zásah ve svém prodeji. Nebude moci v USA prodávat Word od verze 2003 a vyšší. Problém způsobuje technologie XML, kterou si nárokuje společnost i4i, respektive si nárokuje patenty na tuto technologii.

Společnosti i4i zažalovala Microsoft v roce 2007 a dosud se jí podařilo vysoudit částku 200 miliónů dolarů. Zatím je otázkou jak si Microsoft s žalobou poradí, je možné že to povede i k nemožnosti ukládat dokumenty v XML. Microsft se zřejmě bude snažit umožnit prodej za každou cenu. Microsoft má na řešení 60 dní, během kterých bude muset buďto Word stáhnout z trhu nebo najít nějaké jiné řešení.

Problém je ve zmiňovaných patentech, které mají spojení s technologií XML. Microsoft Word je distribuován v kancelářském balíku Office. Jde o jednu z nejdůležitějších částí balíku.

Novinka Microsoft má problém, v USA nesmí prodávat Word byla publikován 16. srpna 2009 v 13.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!