Microsoft má problém, v USA nesmí prodávat Word
Microsoft dostal vážný zásah ve svém prodeji. Nebude moci v USA prodávat Word od verze 2003 a vyšší. Problém způsobuje technologie XML, kterou si nárokuje společnost i4i, respektive si nárokuje patenty na tuto technologii.
Společnosti i4i zažalovala Microsoft v roce 2007 a dosud se jí podařilo vysoudit částku 200 miliónů dolarů. Zatím je otázkou jak si Microsoft s žalobou poradí, je možné že to povede i k nemožnosti ukládat dokumenty v XML. Microsft se zřejmě bude snažit umožnit prodej za každou cenu. Microsoft má na řešení 60 dní, během kterých bude muset buďto Word stáhnout z trhu nebo najít nějaké jiné řešení.
Problém je ve zmiňovaných patentech, které mají spojení s technologií XML. Microsoft Word je distribuován v kancelářském balíku Office. Jde o jednu z nejdůležitějších částí balíku.
Novinka Microsoft má problém, v USA nesmí prodávat Word byla publikován 16. srpna 2009 v 13.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Top 10
- Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
- Katastrální mapy online
- Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
- Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
- Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
- Smajlíci
- Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
- Adobe Acrobat reader 8 cz
- Wikipedia online encyklopedie
- www.Spolužáci.cz
Tagy
mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS
Doporučujeme
Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.
Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.
Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.
Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!