Microsoft má problém, v USA nesmí prodávat Word

Microsoft dostal vážný zásah ve svém prodeji. Nebude moci v USA prodávat Word od verze 2003 a vyšší. Problém způsobuje technologie XML, kterou si nárokuje společnost i4i, respektive si nárokuje patenty na tuto technologii.

Společnosti i4i zažalovala Microsoft v roce 2007 a dosud se jí podařilo vysoudit částku 200 miliónů dolarů. Zatím je otázkou jak si Microsoft s žalobou poradí, je možné že to povede i k nemožnosti ukládat dokumenty v XML. Microsft se zřejmě bude snažit umožnit prodej za každou cenu. Microsoft má na řešení 60 dní, během kterých bude muset buďto Word stáhnout z trhu nebo najít nějaké jiné řešení.

Problém je ve zmiňovaných patentech, které mají spojení s technologií XML. Microsoft Word je distribuován v kancelářském balíku Office. Jde o jednu z nejdůležitějších částí balíku.

Novinka Microsoft má problém, v USA nesmí prodávat Word byla publikován 16. srpna 2009 v 13.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Wikipedia online encyklopedie
  6. Smajlíci
  7. MP3s.Nadruhou.net
  8. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!