Microsoft má problém, v USA nesmí prodávat Word

Tagy:  XML, Word, Microsoft

Microsoft dostal vážný zásah ve svém prodeji. Nebude moci v USA prodávat Word od verze 2003 a vyšší. Problém způsobuje technologie XML, kterou si nárokuje společnost i4i, respektive si nárokuje patenty na tuto technologii.

Společnosti i4i zažalovala Microsoft v roce 2007 a dosud se jí podařilo vysoudit částku 200 miliónů dolarů. Zatím je otázkou jak si Microsoft s žalobou poradí, je možné že to povede i k nemožnosti ukládat dokumenty v XML. Microsft se zřejmě bude snažit umožnit prodej za každou cenu. Microsoft má na řešení 60 dní, během kterých bude muset buďto Word stáhnout z trhu nebo najít nějaké jiné řešení.

Problém je ve zmiňovaných patentech, které mají spojení s technologií XML. Microsoft Word je distribuován v kancelářském balíku Office. Jde o jednu z nejdůležitějších částí balíku.

Novinka Microsoft má problém, v USA nesmí prodávat Word byla publikován 16. srpna 2009 v 13.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!