V USA mizí pevné linky, v ČR telefonní budky

Tagy:  telefon, pevné linky, telecom, telefonica, mobil

Podle posledního průzkumu do roku 2025 úplně zmizí pevné linky z amerických domácností. V současné době klesá počet pevných linek tempem přibližně 700 000 přípojek za měsíc. V praxi to vypadá tak, že zatím přibližně každá čtvrtá rodina v USA spoléhá pouze na mobilní telefon. Průzkum se týká pouze domácností, je jasné, že u firem pevné linky přežijí ještě dlouho.

Zatímco v USA klesá počet pevných linek, v České republice klesá počet telefonních budek. Dříve naprosto neodmyslitelná součást měst tak pomalu mizí z ulic. Důvodem je hlavně jejich zbytečnost, likvidují se především budky, které se extrémně málo využívají. Nevyužívané telefonní budky navíc přitahují různé vandaly, kteří rozbíjejí hlavně skleněné stěny, často jsou také telefonní budky využívané různými anonymními vtipálky, kteří telefonují na linky tísňového volání a na různá jiná bezplatná čísla.

Rovněž i u nás se pevné linky ruší, důvodem je především cena měsíčního paušálu a nelogičnost účtování (platím poplatek i když nevolám).

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka V USA mizí pevné linky, v ČR telefonní budky byla publikován 18. srpna 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  3. Vyzkoušejte Windows 10 v češtině na virtuálním počítači – návod
  4. Endomondo: Všechny sportovní aktivity pod dohledem
  5. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!
  6. Internetový prohlížeč Seznam.cz – Jednoduše, rychle a bezpečně
  7. Total Commander 8.5 - Co nového přináší aktuální verze?
  8. TinyTake – Účinné snímání obrazovky počítače
  9. Jízdní řády v mobilu - přehled nejpouživanějších aplikací pro Android
  10. PrestaShop – Rozjeďte svůj vlastní e-shop zdarma!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!