Mapy Google nyní integrují českou verzi Wikipedie

Mapy Google (Google Maps) přichází po nedávné aktualizaci leteckých snímků s další užitečnou funkcí – integruje českou Wikipedii do svých map. Stačí když si v menu Další zvolíte zobrazovat Wikipedii. Na mapě se vám potom u měst a některých zajímavých objektů objeví W v obdelníku, symbol Wikipedie a prvních pár vět z popisu místa z Wikipedie.

Otevřená encyklopedie Wikipedia je zajíamvá právě tím, že do ní může přispívat kdokoliv a všechny takto uložené texty podléhají GFDL licenci (volné k publikaci s uvedením zdroje). Právě díky této volné licenci můžete nalézt tyto články na Seznam encyklopedii a nově teď i u Google Map.

Mapy Google nyní integrují českou verzi Wikipedie (http://www.swmag.cz)

Občas ale neexistuje český článek na Wikipedii a Google Mapy si vypomůžou odkazem na anglickou Wikipedii. Alternativou Seznamu ke Google Mapám jsou Wikimapy, imho se ale s Google Mapami nemohou srovnávat.

Zdroj: Český Google blog

Novinka Mapy Google nyní integrují českou verzi Wikipedie byla publikován 20. září 2008 v 18.00. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
  3. Kancelář v e-mailu? S novou generací CRM žádný problém!
  4. Vivaldi – Prohlížeč Opera má následovníka
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. Steam a levné hry - Sezónní výprodeje, ale i prodejci klíčů ke hrám
  8. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  9. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  10. CCleaner 5 - Jak vyčistit počítač snadno a rychle

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!