Mapy Google nyní integrují českou verzi Wikipedie

Mapy Google (Google Maps) přichází po nedávné aktualizaci leteckých snímků s další užitečnou funkcí – integruje českou Wikipedii do svých map. Stačí když si v menu Další zvolíte zobrazovat Wikipedii. Na mapě se vám potom u měst a některých zajímavých objektů objeví W v obdelníku, symbol Wikipedie a prvních pár vět z popisu místa z Wikipedie.

Otevřená encyklopedie Wikipedia je zajíamvá právě tím, že do ní může přispívat kdokoliv a všechny takto uložené texty podléhají GFDL licenci (volné k publikaci s uvedením zdroje). Právě díky této volné licenci můžete nalézt tyto články na Seznam encyklopedii a nově teď i u Google Map.

Mapy Google nyní integrují českou verzi Wikipedie (http://www.swmag.cz)

Občas ale neexistuje český článek na Wikipedii a Google Mapy si vypomůžou odkazem na anglickou Wikipedii. Alternativou Seznamu ke Google Mapám jsou Wikimapy, imho se ale s Google Mapami nemohou srovnávat.

Zdroj: Český Google blog

Novinka Mapy Google nyní integrují českou verzi Wikipedie byla publikován 20. září 2008 v 18.00. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!