Mapy Google nyní integrují českou verzi Wikipedie

Mapy Google (Google Maps) přichází po nedávné aktualizaci leteckých snímků s další užitečnou funkcí – integruje českou Wikipedii do svých map. Stačí když si v menu Další zvolíte zobrazovat Wikipedii. Na mapě se vám potom u měst a některých zajímavých objektů objeví W v obdelníku, symbol Wikipedie a prvních pár vět z popisu místa z Wikipedie.

Otevřená encyklopedie Wikipedia je zajíamvá právě tím, že do ní může přispívat kdokoliv a všechny takto uložené texty podléhají GFDL licenci (volné k publikaci s uvedením zdroje). Právě díky této volné licenci můžete nalézt tyto články na Seznam encyklopedii a nově teď i u Google Map.

Mapy Google nyní integrují českou verzi Wikipedie (http://www.swmag.cz)

Občas ale neexistuje český článek na Wikipedii a Google Mapy si vypomůžou odkazem na anglickou Wikipedii. Alternativou Seznamu ke Google Mapám jsou Wikimapy, imho se ale s Google Mapami nemohou srovnávat.

Zdroj: Český Google blog

Novinka Mapy Google nyní integrují českou verzi Wikipedie byla publikován 20. září 2008 v 18.00. Autorem novinky je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Katastrální mapy online
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Smajlíci
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!