Nokia vstupuje na trh notebooků

Tagy:  Nokia, booklet, netbook, mobil

Nokia, která se doposud věnovala především mobilním telefonům chystá velkou novinku. Představí totiž vlastní netbook, model nazvaný Nokia Booklet 3G by se měl pyšnit především velkou výdrží baterie a velkým rozsahem různých tipů připojení k internetu.

Nokia Booklet 3G váží 1,2 kg, displej má úhlopříčku 25 centimetrů, rozměrově je velmi tenký, šasi notebooku je z hliníku. Volba grafické karty je prozatím nejasná, rovněž je neznámý přesný typ procesoru, pouze se ví, že to bude některý z řady Intel Atom. Netbooku nechybí webkamera, Bluetooth a čtečka SD karet. Integrovaná technologie A-GPS, umožňuje okamžité zjištění polohy.. Nokia Booklet 3G také uživatelům přináší širokou nabídku služeb Ovi, ať to je přehrávání milionů skladeb z Nokia Music Store nebo využívání Ovi Suite k transparentní synchronizaci se smartphone Nokia.

Nokia Booklet 3G

Nokia Booklet 3G

Detailní informace k přístroji se očekávají na konferenci Nokia World, která je 2. září. Nokia Booklet 3G by však mohl být velkým lákadlem především pro mobilní operátory.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Nokia vstupuje na trh notebooků byla publikován 25. srpna 2009 v 07.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...