Firma se může nevědomky dopostit zločinu - když použije nelegální písmo

Tagy:  BSA, písmo, policie, pirátství

Zajímavou zprávu vydala BSA (Business Software Alliance), společnost která se zabývá bojem proti pirátství a nelegálním programům. Podle BSA v poslední době vzrostl počet problémů s nelegálním využíváním písma, respektive fontů, které firmy využívají například na propagačních materiálech, na billboardech, atd.

„Firma si objedná grafické práce související například se změnou firemní identity. Grafické studio dodá zakázku perfektně zpracovanou, ale již kupujícího neupozorní, že pro dodané písmo je třeba zakoupit licenci. Firma se tak stává majitelem grafiky, která porušuje práva majitelů písem,“ řekl Jan Hlaváč, tiskový mluvčí protipirátské organizace BSA (Business Software Alliance).

Vývoj nového typu písma je relativně dosti dlouhou prací, do které se investují nemalé prostředky. Firma, která chce font využít, musí nejdříve zaplatit za licenci. Právě s dotazy typu „kde licenci seženu“ se často lidé na BSA obracejí. Licence se dají koupit přímo u návrháře písma nebo jeho zástupce.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Firma se může nevědomky dopostit zločinu - když použije nelegální písmo byla publikován 1. září 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...