Firma se může nevědomky dopostit zločinu - když použije nelegální písmo

Tagy:  BSA, písmo, policie, pirátství

Zajímavou zprávu vydala BSA (Business Software Alliance), společnost která se zabývá bojem proti pirátství a nelegálním programům. Podle BSA v poslední době vzrostl počet problémů s nelegálním využíváním písma, respektive fontů, které firmy využívají například na propagačních materiálech, na billboardech, atd.

„Firma si objedná grafické práce související například se změnou firemní identity. Grafické studio dodá zakázku perfektně zpracovanou, ale již kupujícího neupozorní, že pro dodané písmo je třeba zakoupit licenci. Firma se tak stává majitelem grafiky, která porušuje práva majitelů písem,“ řekl Jan Hlaváč, tiskový mluvčí protipirátské organizace BSA (Business Software Alliance).

Vývoj nového typu písma je relativně dosti dlouhou prací, do které se investují nemalé prostředky. Firma, která chce font využít, musí nejdříve zaplatit za licenci. Právě s dotazy typu „kde licenci seženu“ se často lidé na BSA obracejí. Licence se dají koupit přímo u návrháře písma nebo jeho zástupce.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Firma se může nevědomky dopostit zločinu - když použije nelegální písmo byla publikován 1. září 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
  5. Kam s fotkami z dovolené - Výběr nejlepších úložišť
  6. Kaspersky Internet Security 2017 - ochrání ruský bohatýr?
  7. Jak si vytvořit vlastní hru v deseti krocích
  8. Internet Explorer je out - A co konkurence v rychlostním testu?
  9. Je možné si zdarma zrychlit počítač? Otestovali jsme to za vás!
  10. Daemon Tools aneb Potřebujeme ještě virtuální mechaniky?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!