Budou na Youtube nové filmy?

Tagy:  Youtube, filmy, sdílení, video, google

Mohli by jste na Youtube najít i nové filmy? Zatím to vypadá tak, že čas od času najdeme uploadovaný některý opravdu starý film, na který je už ve velké míře pozapomenuto, a pustí si ho jen pár fajnšmekrů, například v případě Českého „Proč?“. Možná se však brzy dočkáme nových filmů v celé délce.

Google se podle deníku Wall Street Journal snaží jednat s některými významnými filmovými společnostmi jako je Warner Bros nebo Sony. Cílem je zkusit na Youtube.com projekt půjčovny filmů. Některé filmy by mohly být dokonce i zdarma, to se předpokládá hlavně u starších nebo „béčkových“ filmů.

Otázek k provozu takovéto půjčovny je však hned několik. Za prvé, Youtube není příliš dobře uzpůsoben k takovému provozu, muselo by se provést několik zákroků do systému, neboť délka videa nemůže být zatím delší než deset minut. Druhou věcí je cena za „půjčovné“, ale to zdaleka není všechno. Nechme se tedy překvapit, jak se celá věc vyvine.

Zdroj: Wall Street Journal

Novinka Budou na Youtube nové filmy? byla publikován 7. září 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...