Bojujeme proti nevěře i na internetu - křesťané v USA

Tagy:  křesťanství, bezpečnost, hesla

Určitě Vás někdy napadlo, pokud sdílíte se svou drahou polovičkou počítač, co na něm asi dělá. Samozřejmě, je neetické nějak svého partnera špehovat, instalovat do počítače speciální programy na zjištění činnosti, nebo ho jinak omezovat. Jedna křesťanská organizace v USA na to jde zajímavým způsobem, doporučuje totiž zakládat sdílené e-mailové schránky a profily.

Podle bloggera Jonathana Acuffa, který je známý svými extrémními názory by mělo být sdílení důležitých účtů k internetovým službám naprosto obyčejnou a všední záležitostí, která by měla lidem pomoci především v důvěře mezi sebou. Obrovským problémem celého nápadu je ale možnost jeho zneužití a především etičnost. Vy osobně by jste se nebránili, kdyby měl někdo možnost nahlížet Vám do osobní korespondence, i kdyby to byla dlouholetá přítelkyně nebo přítel?

Acuffa uvádí, že praxe „otevřenosti“ už v některých rodinách funguje, zda se ale dočká většího využívání je značně nejasné.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Bojujeme proti nevěře i na internetu - křesťané v USA byla publikován 9. září 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...