ATI začíná pracovat na nové kartě a začne plánovat využití DirectX 11

Výrobce grafických karet a čipů ATI Radeon připravuje novou kartu HD5770. Karta má být na podobné cenové úrovni jako její předchůdkyně, RV740 a RV770. Bohužel o kartě nejsou známé žádné bližší detaily, do prodeje by ale měla jít začátkem října a do té doby snad ATI zveřejní více informací. Cena se odhaduje zhruba od 150 do 200 dolarů, výkonnostně by měla být HD5770 podobná kartě HD4890.

Navíc slíbil ATI podporu hrám, které jsou vyvíjeny už pro DirectX 11. Aktuálně by měly pod DirectX11 fungovat čtyři hry, Battleforge, Alien vs. Predator, STALKER 2 a Dirt 2. Očekává se, že ATI začne nabízet grafické karty, které umožňují používání nového DirectX, zatím však není jasné konkrétně jaké typy by to měly být.

DirectX 11 by měl být standardně dodáván jako součást operačního systému Windows 7, slíbeno je také přidání do Windows Vista. Hlavním přínosem by měla být podpora více grafických čipů v jednom stroji.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka ATI začíná pracovat na nové kartě a začne plánovat využití DirectX 11 byla publikován 13. září 2009 v 18.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Smajlíci
  7. Adobe Acrobat reader 8 cz
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. iVysílání – online televizní archiv České televize
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!