Rasista z Facebooku zřejmě půjde před soud

Tagy:  Facebook, rasismus, policie, detektiv, zbraně

Dvaadvacetiletý James Gallagher, který má svůj profil na populární sociální sítí Facebook.com pravděpodobně půjde do vězení. Trest mu hrozí nejen za rasismus, ale i za nelegální přechovávání zbraní. Gallagher je momentálně ve vazbě, kauce byla soudcem stanovena na jeden milion dolarů.

Na podivné chování a především podivné příspěvky na stránce Gallaghera upozornil policii informátor. Detektivové pak Gallaghera několik týdnů sledovali, dokud si nebyli pevně jisti, že může mít nekalé úmysly. Při domovní prohlídce bylo nalezeno několik zbraní, mezi jinými například útočná puška AK-47. Kromě zbraní se nalezlo i velké množství munice, několik granátů a dokonce i výbušniny.

Facebook

Facebook

Na svém profilu si Gallagher měl stěžovat na všechny „černé“ lidi, několikrát se na jeho profilu objevila i zjevně rasistická hesla, nebo citáty z knížek. Při zmiňované domovní prohlídce policisté dokonce nalezli i vlajky vyjadřující podporu rasistickým hnutím v USA.

Zdroj: KYW1060.com?

Novinka Rasista z Facebooku zřejmě půjde před soud byla publikován 15. září 2009 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...