Domény .eu budou moci mít háčky a čárky

Tagy:  CZ.NIC, domény, jména, háčky, čárky, znaménka, doména

Evropský registr doménových jmen EURid zveřejnil zajímavou zprávu, týkající se znaků v doménách. Nově budou moci domény typu www.neco.eu obsahovat v názvu háčky a čárky. Internetová adresa www.počítačovýmagazín.eu tak už není jen snem ale skutečností.

Již v minulosti se uvažovalo i o tom, že by se mohlo IDN zavést i pro domény s koncovkou .cz. Sdružení CZ.NIC provedlo několik průzkumů, které měly zjistit zájem lidí o možnost používat v doménách háčky a čárky nad písmeny. Bohužel, podle výsledků průzkumů lidé o tyto možnosti zájem neměli a proto se o celé věci přestalo uvažovat.

Pro domény s .eu by mělo mít zavedení IDN celkem dobrý vliv, pomůže nejen větší originalitě, ale měla by webům přivést i více návštěvníků. Samozřejmě je otázkou, jak moc bude o háčky a čárky ve jménech zájem, pokud by se však spustil nějaký informační projekt k celé věci, jistě by si novinka své zájemce našla.

Registrovat si svou doménu budete moci už od 10. prosince, seznam všech symbolů, které půjde do doménového jména vložit najdete na stránkách eurid.com

Zdroj: Eurid.eu

Novinka Domény .eu budou moci mít háčky a čárky byla publikován 17. září 2009 v 22.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!