Mánie okolo USB 3.0 pokračuje, představen první USB 3.0 externí

Tagy:  Externí disk, disk, freecom, usb, usb 3.0

Po nedávném představení technologie USB 3.0 a několika prvních přístrojů, je nyní představen první USB 3.0 externí pevný disk. Výrobcem je společnost Freecom, disk dostal typové označení Hard Drive XS 3.0.

Disk je 3.5", jeho hmotnost je necelých 900 gramů. Maximální rychlost čtení a zápisu se blíží k hodnotě 130 MB/s. Připraveno je několik kapacit, které rozhodně nejsou malé. I u obyčejných pevných disků jsou kapacity nad 1 TB vzácností, Freecom však svůj Hard Drive XS 3.0 představí s kapacitami 1 TB, 1,5 TB a 2 TB.

Data jsou chráněna hardwarovým šifrováním AES 256. Disk by se měl v Evropě začít prodávat od půlky listopadu. Disk s nejmenší kapacitou bude stát 119 eur. Kromě externího pevného by měly být brzy představeny i USB 3.0 karty, ExpressCard pro notebooky a pro stolní PC, vše od stejného výrobce.

Zdroj: Freecom.com

Novinka Mánie okolo USB 3.0 pokračuje, představen první USB 3.0 externí byla publikován 28. září 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Moderní domácnost je SMART
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!