All-in-one PC nemají zřejmě tak velký odbyt, jak se čekalo

Tagy:  all-in-one, počítač, prodeje, tržba, desktop

Výrobci počítačů a hardwaru stále častěji představují nové typy tzv. all-in-one počítačů. Prozatím však nebylo ve větší míře zjišťováno, jak na tom vlastně prodej těchto přístrojů je. Očekávalo se, že k relativní novince na trhu budou zákazníci vstřícní, podle posledních údajů z Tchaj-wanu se však analytici trochu přepočítali.

Zatím bylo prodáno na Tchaj-wanu okolo 1000 kusů all-in-one pc měsíčně, což zdaleka nenaplňuje odhady. Zdá se, že částečně může být malý odbyt způsoben relativně dosti vysokými cenami přístrojů. Je spousta lidí, kteří se i přes klady all-in-one počítačů rozhodnou zakoupit klasický desktop s monitorem a se vším všudy, což často vyjde levněji. Průměrná cena 18,5" all-in-one PC je v současné době okolo 462 dolarů. Velkým kladem klasických desktopů je i výkon, neboť u all-in-one počítačů nelze nijak závratného výkonu dosáhnout.

Paradoxně by ale mohl klesající zájem podpořit snížení cen all-in-one počítačů. Obchodníci totiž potřebují zisk, a toho jsou ochotni dosáhnout i drastickým snížením cen.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka All-in-one PC nemají zřejmě tak velký odbyt, jak se čekalo byla publikován 28. září 2009 v 17.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...