Nové Windows 7 pravděpodobně prodej počítačů nepodpoří

Tagy:  prodejnost, počítače, notebooky, desktopy, software, windows 7, Windows

Internetem už delší dobu kolovaly dohody analytiků, kteří se snažili odhadnout, zda nový operační systém Windows 7 dokáže ovlivnit prodej nových počítačů, zájmena pak desktopů, které v poslední době z hlediska prodejnosti nejsou vůbec na výši a jejich prodejnost se stále zmenšuje.

Abychom však neviděli všechno tak černě, je nutné podotknout, že se nárůstu určitě nedočkáme do konce tohoto roku, příští rok by se prodej mohl alespoň trochu zlepšit. Zdá se, že hospodářská krize konečně alespoň trochu polevila a lidé začnou více kupovat nové stroje.

S prodejem může úzce souviset uzavírání a plánování rozpočtů firem na začátku příštího roku, konkrétněji v březnu a dubnu 2010. Nový Windows 7bude nahrazovat zájmena starší operační systémy Windows XP a nejzákladnější verze Windows Vista. Optimisticky vidí vývoj prodejnosti softwaru i firmy, které notebooky a desktopy vyrábějí.

My jen můžeme očekávat, že se naděje analytiků naplní, a vše dopadne dobře a hospodářská krize se alespoň na poli softwaru příliš nepromítne.

Zdroj: Digitimes.com

Novinka Nové Windows 7 pravděpodobně prodej počítačů nepodpoří byla publikován 28. září 2009 v 20.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...