Za udání softwarového piráta až milion dolarů

Tagy:  BSa, policie, software, pirátství, softwarové pirátství, zločin

Neobvyklá práce, která někomu může být absolutně „proti srsti“ dokáže suverénně uživit jiného, například v USA. Organizace BSA se totiž rozhodla, že těm, kteří udají softwarového piráta bude připsán finanční dar, který může dosáhnout hodnoty až jednoho milionu dolarů.

Na firmách si nejvíce „slupnou“ bývalí zaměstnanci, kteří se tak svému šéfovi mstí. Navíc jsou i přpíady, a není jich málo, kdy firmu udá konkurence. Z posledního interního průzkumu společnosti truconneXion vyplývá, že problémy s nelegálním softwarem mohou mít až dvě třetiny firem. Robert Kleiner, člen představenstva společnosti truconneXion, k tomu řekl: „V posledních letech sice rapidně narostl počet firem, které ochranu autorských práv považují za součást firemní kultury a pravidelně kontrolují stav instalovaného softwaru. Více než třetina firem ale zatím správu softwarových licencí neřeší vůbec. Vzhledem k současné situaci ve světě se to dá považovat za krajně nerozumné“.

Čas od času se ale objeví chaos i na Policii, která by se problémy softwarového pirátství měla zabývat. Firmy se totiž občas snaží prosadit falešným osvědčením, například o provedení auditu a Policie si tedy myslí, že je vše v pořádku. Nejlepší ochranou proti problémům je auditovací software, to jsou většinou programy, které dokáží v ochraně před nelegálním obsahem zaměstnavatelům velmi pomoci.

Zdroj: „Tisková zpráva“: https://reporting.bsa.org/usa/home.aspx

Novinka Za udání softwarového piráta až milion dolarů byla publikován 30. září 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  3. Vyzkoušejte Windows 10 v češtině na virtuálním počítači – návod
  4. Endomondo: Všechny sportovní aktivity pod dohledem
  5. Jízdní řády v mobilu - přehled nejpouživanějších aplikací pro Android
  6. TinyTake – Účinné snímání obrazovky počítače
  7. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!
  8. SlimDrivers: Všechny ovladače na jednom místě
  9. Změna v zákonu o online hazardních hrách
  10. Opera 28: Rychlý prohlížeč vrací úder a přináší i synchronizaci

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!