Za udání softwarového piráta až milion dolarů

Neobvyklá práce, která někomu může být absolutně „proti srsti“ dokáže suverénně uživit jiného, například v USA. Organizace BSA se totiž rozhodla, že těm, kteří udají softwarového piráta bude připsán finanční dar, který může dosáhnout hodnoty až jednoho milionu dolarů.

Na firmách si nejvíce „slupnou“ bývalí zaměstnanci, kteří se tak svému šéfovi mstí. Navíc jsou i přpíady, a není jich málo, kdy firmu udá konkurence. Z posledního interního průzkumu společnosti truconneXion vyplývá, že problémy s nelegálním softwarem mohou mít až dvě třetiny firem. Robert Kleiner, člen představenstva společnosti truconneXion, k tomu řekl: „V posledních letech sice rapidně narostl počet firem, které ochranu autorských práv považují za součást firemní kultury a pravidelně kontrolují stav instalovaného softwaru. Více než třetina firem ale zatím správu softwarových licencí neřeší vůbec. Vzhledem k současné situaci ve světě se to dá považovat za krajně nerozumné“.

Čas od času se ale objeví chaos i na Policii, která by se problémy softwarového pirátství měla zabývat. Firmy se totiž občas snaží prosadit falešným osvědčením, například o provedení auditu a Policie si tedy myslí, že je vše v pořádku. Nejlepší ochranou proti problémům je auditovací software, to jsou většinou programy, které dokáží v ochraně před nelegálním obsahem zaměstnavatelům velmi pomoci.

Zdroj: „Tisková zpráva“: https://reporting.bsa.org/usa/home.aspx

Novinka Za udání softwarového piráta až milion dolarů byla publikován 30. září 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!