Za udání softwarového piráta až milion dolarů

Tagy:  BSa, policie, software, pirátství, softwarové pirátství, zločin

Neobvyklá práce, která někomu může být absolutně „proti srsti“ dokáže suverénně uživit jiného, například v USA. Organizace BSA se totiž rozhodla, že těm, kteří udají softwarového piráta bude připsán finanční dar, který může dosáhnout hodnoty až jednoho milionu dolarů.

Na firmách si nejvíce „slupnou“ bývalí zaměstnanci, kteří se tak svému šéfovi mstí. Navíc jsou i přpíady, a není jich málo, kdy firmu udá konkurence. Z posledního interního průzkumu společnosti truconneXion vyplývá, že problémy s nelegálním softwarem mohou mít až dvě třetiny firem. Robert Kleiner, člen představenstva společnosti truconneXion, k tomu řekl: „V posledních letech sice rapidně narostl počet firem, které ochranu autorských práv považují za součást firemní kultury a pravidelně kontrolují stav instalovaného softwaru. Více než třetina firem ale zatím správu softwarových licencí neřeší vůbec. Vzhledem k současné situaci ve světě se to dá považovat za krajně nerozumné“.

Čas od času se ale objeví chaos i na Policii, která by se problémy softwarového pirátství měla zabývat. Firmy se totiž občas snaží prosadit falešným osvědčením, například o provedení auditu a Policie si tedy myslí, že je vše v pořádku. Nejlepší ochranou proti problémům je auditovací software, to jsou většinou programy, které dokáží v ochraně před nelegálním obsahem zaměstnavatelům velmi pomoci.

Zdroj: „Tisková zpráva“: https://reporting.bsa.org/usa/home.aspx

Novinka Za udání softwarového piráta až milion dolarů byla publikován 30. září 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...