Gates zchudl, stále je však nejbohatším člověkem na světě

Tagy:  peníze, bill gates, gates, forbes, majetek, bohatí lidé, bohatství

Vlastník Microsoftu Bill Gates sice zchudl, stále si však drží prvenství mezi nejbohatšími lidmi na světě. Jeho současné jmění je odhadováno na 50 miliard dolarů, během minulého roku však přišel takřka o sedm miliard dolarů.

Koneckonců se žebříček nejbohatších lidí na světě docela rozpohyboval, lidé zaměstnaní v oboru IT si povětšinou pohoršili. Na druhém místě v žebříčku se umístil Warren Buffett, majitel firmy Berkshire Hathaway. Aktuálně disponuje přibližně 40 miliardami dolarů, o deset miliard však v průběhu posledních měsíců přišel, neboť se Berkshire Hathaway dostala do finančních problémů. Konečně posledním člověkem na „medailových“ pozicích, který své jmění získal díky počítačům a informačním technologiím a v žebříčku se umístil na třetím místě je Lawrence Ellison, který vlastní firmu Oracle. Ten má majetek v hodnotě 27 miliard dolarů.

Zajímavostí je, že zakladatelé giganta Google, Sergey Brin a Larry Page jsou v žebříčku až na jedenáctém místě. Žebříček nejbohatších lidí v USA pravidelně sestavuje magazín Forbes.

Zdroj: Forbes.com

Novinka Gates zchudl, stále je však nejbohatším člověkem na světě byla publikován 2. října 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...