20 tisíc firem bude mít kvůli nelegálnímu softwaru problémy

Až dvacet tisíc firem se může v blízké době dostat do problémů, kvůli používání nelegálního softwaru, uvádí ve své zprávě organizace BSA. Právě spouštěná kampaň, která má zamezit užívání nelegálních programů tak zřejmě začíná nést ovoce.

Podle posledních studií IDC se u nás nelegálně užívá 38 procent softwaru, tuzemským softwarovým firmám to způsobuje ztráty v hodnotě 3,3 miliardy korun. Pokud se podíváme do minulosti, za posledních 14 let se podařilo snížit míru pirátství o 28 %..

Dokonce jsou i informace o tom, jaké konkrétní firmy používají pirátský software: „Zejména specializované společnosti – například konstruktéři, architekti, designéři či grafici – tak mohou ročně na nákupu legálního softwaru ‚ušetřit‘ až statisíce korun. Dopouštějí se tím nezákonného jednání a získávají neopodstatněnou konkurenční výhodu. Hodláme proti nim tvrdě zakročit,“ uvedl k problému Jan Hlaváč, tiskový mluvčí BSA.

Navíc se začíná objevovat čím dál, tím více udání na používání pirátských programů. Meziročně je žádostí o 60 % více. Na vině to má především hospodářská krize, která nutí se stavět ke konkurenci mezi firmami co nejtvrději.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka 20 tisíc firem bude mít kvůli nelegálnímu softwaru problémy byla publikován 2. října 2009 v 12.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Chcete si změřit rychlost internetu? Poradíme vám, jak na to
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!