20 tisíc firem bude mít kvůli nelegálnímu softwaru problémy

Tagy:  BSa, policie, software, pirátství, softwarové pirátství, zločin

Až dvacet tisíc firem se může v blízké době dostat do problémů, kvůli používání nelegálního softwaru, uvádí ve své zprávě organizace BSA. Právě spouštěná kampaň, která má zamezit užívání nelegálních programů tak zřejmě začíná nést ovoce.

Podle posledních studií IDC se u nás nelegálně užívá 38 procent softwaru, tuzemským softwarovým firmám to způsobuje ztráty v hodnotě 3,3 miliardy korun. Pokud se podíváme do minulosti, za posledních 14 let se podařilo snížit míru pirátství o 28 %..

Dokonce jsou i informace o tom, jaké konkrétní firmy používají pirátský software: „Zejména specializované společnosti – například konstruktéři, architekti, designéři či grafici – tak mohou ročně na nákupu legálního softwaru ‚ušetřit‘ až statisíce korun. Dopouštějí se tím nezákonného jednání a získávají neopodstatněnou konkurenční výhodu. Hodláme proti nim tvrdě zakročit,“ uvedl k problému Jan Hlaváč, tiskový mluvčí BSA.

Navíc se začíná objevovat čím dál, tím více udání na používání pirátských programů. Meziročně je žádostí o 60 % více. Na vině to má především hospodářská krize, která nutí se stavět ke konkurenci mezi firmami co nejtvrději.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka 20 tisíc firem bude mít kvůli nelegálnímu softwaru problémy byla publikován 2. října 2009 v 12.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...