Jménem DHL se snaží piráti sehnat přístup k vašim penězům

Počítačoví piráti si našli další „oběť“ pro svoje triky. Snaží se dostat informace k účtům a osobní informace od lidí prostřednictvím e-mailové pošty, kdy se vydávají za systém společnosti DHL a upozorňují v mailu na problémy s doručením zásilky. Součástí mailu je většinou odkaz na kontaktní formulář, ve kterém mají vyplnit své údaje.

V mailech také bývají často přítomné různé škodlivé kódy, kterými si můžete infikovat počítač. Samotné vedení DHL se chystá celou situaci řešit a vypátrat původce e-mailové pošty. Podle odborníků je však možnost nalezení původce e-mailu takřka nulová.

Dle TV Nova se stává problém těchto e-mailů čím dál tím více závažnější, hlavně proto, že je často problém rozeznat falešnou zprávu od té pravdivé. DHL není první firmou, která byla piráty napadena. V Česku byla svého času nástrojem spammerů také Česká spořitelna, tehdy se dokonce podařilo získat z několika klientů této banky jejich osobní údaje a klienti přišli o své peníze.

Zdroj: TV Nova

Novinka Jménem DHL se snaží piráti sehnat přístup k vašim penězům byla publikován 5. října 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!