Jménem DHL se snaží piráti sehnat přístup k vašim penězům

Tagy:  DHL, pirátství, spam, e-mail, spammer

Počítačoví piráti si našli další „oběť“ pro svoje triky. Snaží se dostat informace k účtům a osobní informace od lidí prostřednictvím e-mailové pošty, kdy se vydávají za systém společnosti DHL a upozorňují v mailu na problémy s doručením zásilky. Součástí mailu je většinou odkaz na kontaktní formulář, ve kterém mají vyplnit své údaje.

V mailech také bývají často přítomné různé škodlivé kódy, kterými si můžete infikovat počítač. Samotné vedení DHL se chystá celou situaci řešit a vypátrat původce e-mailové pošty. Podle odborníků je však možnost nalezení původce e-mailu takřka nulová.

Dle TV Nova se stává problém těchto e-mailů čím dál tím více závažnější, hlavně proto, že je často problém rozeznat falešnou zprávu od té pravdivé. DHL není první firmou, která byla piráty napadena. V Česku byla svého času nástrojem spammerů také Česká spořitelna, tehdy se dokonce podařilo získat z několika klientů této banky jejich osobní údaje a klienti přišli o své peníze.

Zdroj: TV Nova

Novinka Jménem DHL se snaží piráti sehnat přístup k vašim penězům byla publikován 5. října 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...