Společnosti Super Talent a Toshiba spojují své síly na poli SSD, TDK konkuruje 320 GB optickým diskem

Toshiba spojila své síly s nepříliš známou společností Super Talent a chystá se představit a začít prodávat novou řadu SSD disků UltraDrive DX. Disky budou 2,5" a budou v prodeji v kapacitách 64, 128, 256 a 512 GB. Bude v nich využívána MLC NAND flash paměť.

Rychlost čtení dat je 230 MB/s a rychlost zápisu dat 180 MB/s. UltraDrive DX bude používat rozhraní SATA 3.0. Cena je stanovena na 219 dolarů za verzi s kapacitou 64 GB, 1649 dolarů zaplatíte za 512 GB verzi.

Druhou novinkou je právě představený optický disk společnosti TDK, který dokáže pojmout až 320 GB dat. Díky pokročilé technologii výroby, při které je využito slitiny křemíku a mědi dokáže disk na jednu vrstva „vtěsnat“ až 32 GB dat, disky Blu-ray dokáží na jednu vrstvu pojmout pouze 25 GB.

Něco však stejně nový disk s Blu-ray disky společného mít bude. Pro čtení je využíván stejný laser jako pro Blu-ray. Optický disk od TDK bude představen na veletrhu CEATEC v Japonsku ještě tento rok.

Zdroje: Fudzilla.com , Techon.nikkeib­p.co.jp

Novinka Společnosti Super Talent a Toshiba spojují své síly na poli SSD, TDK konkuruje 320 GB optickým diskem byla publikován 7. října 2009 v 12.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!