Společnosti Super Talent a Toshiba spojují své síly na poli SSD, TDK konkuruje 320 GB optickým diskem

Tagy:  disky, blu-ray, média, přenos, japonsko, toshiba

Toshiba spojila své síly s nepříliš známou společností Super Talent a chystá se představit a začít prodávat novou řadu SSD disků UltraDrive DX. Disky budou 2,5" a budou v prodeji v kapacitách 64, 128, 256 a 512 GB. Bude v nich využívána MLC NAND flash paměť.

Rychlost čtení dat je 230 MB/s a rychlost zápisu dat 180 MB/s. UltraDrive DX bude používat rozhraní SATA 3.0. Cena je stanovena na 219 dolarů za verzi s kapacitou 64 GB, 1649 dolarů zaplatíte za 512 GB verzi.

Druhou novinkou je právě představený optický disk společnosti TDK, který dokáže pojmout až 320 GB dat. Díky pokročilé technologii výroby, při které je využito slitiny křemíku a mědi dokáže disk na jednu vrstva „vtěsnat“ až 32 GB dat, disky Blu-ray dokáží na jednu vrstvu pojmout pouze 25 GB.

Něco však stejně nový disk s Blu-ray disky společného mít bude. Pro čtení je využíván stejný laser jako pro Blu-ray. Optický disk od TDK bude představen na veletrhu CEATEC v Japonsku ještě tento rok.

Zdroje: Fudzilla.com , Techon.nikkeib­p.co.jp

Novinka Společnosti Super Talent a Toshiba spojují své síly na poli SSD, TDK konkuruje 320 GB optickým diskem byla publikován 7. října 2009 v 12.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...