Facebook pomáhá analyzovat Vaši náladu

Facebook by mohl pomáhat při výzkumech lidského chování, tvrdí web Liwc.net. Liwc.net je server, díky kterému můžete sledovat, jak se v průběhu určitého časového úseku mění chování lidí, kteří známou sociální síť navštěvují. Liwc.net totiž monitoruje příspěvky uživatelů psané na „Zeď“ a podle toho dokáže vypočíst „graf štěstí“.

Jako zatím nejnešťastnější den od spuštění sledování byl vyhodnocen dvaadvacátý leden, kdy byl zaznamenán pád asijských burz. Druhým nejméně šťastným dnem se stal 25. červen 2009 kdy zemřel Michael Jackson.

Technologie Facebook Gross National Happiness index se používá zatím jen v USA. Pomohla i při nalezení nejšťastnějších dnů Američanů. Kromě všech možných svátků (Den nezávislosti, Vánoce) se stal velmi šťastným dnem 20. leden 2009, kdy byl Barack Obama zvolen americkým prezidentem.

Navíc se zjistila i jedna, celkem nepříliš překvapivá věc. Lidé všeobecně nesnáší pondělky, naopak milují pátky. Důvod je celkem logický.

Výzkum se zatím konal jen v USA, těžko říct zda ho budeme moci využít někdy i u nás.

Zdroj: Liwc.net

Novinka Facebook pomáhá analyzovat Vaši náladu byla publikován 9. října 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Smajlíci
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Adobe Acrobat reader 8 cz
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!