Člověk který klikne na banner - stále větší vzácnost

Tagy:  Reklama, banner, kliknutí, televize, marketing

Dříve byl banner hlavním prostředkem reklamy na internetu. Platila i jednoduchá rovnice – čím větší počet kliků na banner, tím větší úspěšnost reklamy. Podle serveru Adage.com, který se výzkumu internetové reklamy věnoval však stará pravidla už neplatí.

Pokud se vrhneme do řeči čísel, podařilo se zjistit, že za poslední dva roky jenom v USA kliklo na jakýkoliv banner o 16% lidí méně. Zajímavý je také celkový počet kliků – na 85% kliknutí má na svědomí okolo osmi procent uživatelů internetu, navíc jde většinou o mladé nepříliš majetné lidi, na které bannery zrovna „neútočí“. Trochu paradoxně však dokáže dobře vymyšlená a umístěná reklama lidi zaujmout, takže na stránky dané firmy nebo organizace se pak stejně sami podívají.

Je to tedy jednoduché, počet kliků nemusí nutně znamenat úspěšnost daného produktu. Adage.com nabízí hned několik tipů, které se dají uplatnit pro lepší reklamu. Navíc stále klesá podíl úspěšnosti reklamy v televizi, rádiu a v novinách.

Zdroj: "AdAge.com/di­gital/article?ar­ticle_id=139367

Novinka Člověk který klikne na banner - stále větší vzácnost byla publikován 10. října 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Těžba kryptoměn jako způsob obživy. Jak těžké to je?
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!