Microsoft plánuje první bezpečnostní aktualizaci pro Windows 7

Tagy:  Microsoft, aktualizace, bezpečnost, operační systém, windows 7

Zajímavé a nečekané prohlášení vydal Microsoft. V úterý příští týden, vyjde v balíčku aktualizací, které vychází pravidelně každý měsíc bezpečnostní aktualizace nového operačního systému Windows 7. V čem je celá situace tak zajímavá? Windows 7 totiž ještě není v prodeji.

Zatím byla pro Windows 7 vydána jediná aktualizace, která měla zvýšit kompatibilitu systému s hardwarem a některými aplikacemi. V úterním balíčku je 13 aktualizací, které opravují celkem 34 chyb. Navíc je přislíbeno i opravení celkem dosti závažných bezpečnostních chyb, jedna se týká služby IIS, druhá je v protokolu SMB 2.0.

Jistých úprav dosáhne i SQL Server, připravena je záplata pro Visual Studio, rovněž tak pro Internet Explorer. Visual Studia bylo „záplatováno“ již v minulosti vícekrát, problémy způsobuje knihovna ATL (Active Template Library).

Zdroj: Microsoft.com

Novinka Microsoft plánuje první bezpečnostní aktualizaci pro Windows 7 byla publikován 10. října 2009 v 20.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...