Jsou teenageři závislí na internetu?

Že téměř každé dítě tráví u počítače nějakou část dne je skutečnost, nad kterou se dnes málokdo pozastavuje. Problém ovšem je, když se to s počítačem začne přehánět, pak už je jen malý krůček k závislosti. A že je možné být závislý i na něčem takovém, jako je počítač dokazuje studie doktora Lawrence Lama z univerzity v Sydney.

Z výsledků vyplývá, že prakticky osm procent teenagerů z celého světa je závislých na počítači. V Evropě je toto číslo o něco málo nižší, v Asii však narůstá. Největší počet „závisláků“ byl zaznamenán v Číně, kdy problémy s nadměrným používáním počítače má zhruba 14 % mladistvých. Navíc kromě závislosti na počítači – tedy například na hraní her stoupá i počet závislých na internetu. Zde je však dělení ještě o něco složitější.

Celkem očekávanou skutečností je, že závislost postihuje mnohem častěji chlapce jak dívky, podíl chlapců je takřka o polovinu větší než počet dívek. Samozřejmě, že závislost má spoustu úskalí, od problémů se ztrátou sociálních kontaktů, až po problémy čistě zdravotního rázu. Tyto problémy jsou pak v pozdějším věku horší zrak nebo bolesti zad.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Jsou teenageři závislí na internetu? byla publikován 20. října 2009 v 23.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Chcete si změřit rychlost internetu? Poradíme vám, jak na to
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Rozzlobenimuzi.com
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!