Jsou teenageři závislí na internetu?

Tagy:  závislost, hry, teenager, děti, mladiství, internet, počítače

Že téměř každé dítě tráví u počítače nějakou část dne je skutečnost, nad kterou se dnes málokdo pozastavuje. Problém ovšem je, když se to s počítačem začne přehánět, pak už je jen malý krůček k závislosti. A že je možné být závislý i na něčem takovém, jako je počítač dokazuje studie doktora Lawrence Lama z univerzity v Sydney.

Z výsledků vyplývá, že prakticky osm procent teenagerů z celého světa je závislých na počítači. V Evropě je toto číslo o něco málo nižší, v Asii však narůstá. Největší počet „závisláků“ byl zaznamenán v Číně, kdy problémy s nadměrným používáním počítače má zhruba 14 % mladistvých. Navíc kromě závislosti na počítači – tedy například na hraní her stoupá i počet závislých na internetu. Zde je však dělení ještě o něco složitější.

Celkem očekávanou skutečností je, že závislost postihuje mnohem častěji chlapce jak dívky, podíl chlapců je takřka o polovinu větší než počet dívek. Samozřejmě, že závislost má spoustu úskalí, od problémů se ztrátou sociálních kontaktů, až po problémy čistě zdravotního rázu. Tyto problémy jsou pak v pozdějším věku horší zrak nebo bolesti zad.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Jsou teenageři závislí na internetu? byla publikován 20. října 2009 v 23.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...