Verbatim představí externí disk InSight s displejem

Tagy:  InSight, displej, disk, externí disk, externí, pevné disky, disky, Verbatim

Zajímavou inovaci na poli externích pevných disků představil Verbatim. Jde o externí disk InSight, který se od obyčejných disků liší jednou zajímavostí, má totiž malý displej, na kterém se zobrazuje jméno jednotky a volná kapacita disku. Displej má rozlišení 21×128 pixelů, jeho velkou výhodou je, že nepotřebuje k chodu zdroj napájení.

„S rostoucím objemem dat, která jsou vytvářena a vyžadována dnešní společností, jsou externí pevné disky stále častěji používány jak doma, tak i na pracovišti. Díky displeji na disku InSight stačí uživatelům pouze letmý pohled, aby zjistili, kolik dat je na něm uloženo – princip je podobný jako u kartotéky, kde jsou jednotlivé zásuvky označené podle toho, co se uvnitř nachází,“ řekl k novince Kai Miroschnik z Verbatim EUMEA.

InSight váží 164 gramů, jeho rozměry jsou 153 mm x 87 mm x 16 mm. Data se do počítače přenáší rychlostí až 480 Mbit/s. Standardně disk pracuje na 5400 otáčkách za minutu, má 8 MB cache. Jeho napájení a přenos dat má na starosti USB konektor.

Disk

Disk

Na InSight uložíte až 500 GB dat, funguje jak pod Windows tak pod Macem. Na disku najdete předinstalovaný software Nero BackItUp Essentials, který jednak dokáže vaše data zálohovat, ale také umí nastavit jejich šifrování a zaheslování.

Disk se bude prodávat v Česku za doporučenou cenu 2989 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Verbatim představí externí disk InSight s displejem byla publikován 21. října 2009 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...