Osmkrát nový procesor Athlon

Společnost AMD oznamuje zahájení prodeje nových procesorů Athlon II X2, X3 a X4. Je možné, že se AMD už teď snaží zaujmout zákazníky – procesory by se totiž mohly začít používat v nových počítačích, na které by se mohl instalovat nový operační systém Windows 7. O něj budou mít zájem zákazníci a počítač si i s novým systémem koupí – z toho plyne zisk i pro AMD.

Celkem bylo představeno osm nových modelů procesorů, ten nejlevnější a tedy i nejslabší vyjde na 69 dolarů za kus (1173 Kč), nejdražší procesor stojí 143 dolarů, což je 2431 Kč. Výrobce se rozhodl pomyslet i na spotřebu elektrické energie, procesory tedy mají příkon 25 nebo 95 Wattů. Frekvence nejslabšího procesoru je 2,7 GHz, nejsilnější má frekvenci 2,3 GHz. Všechny procesory jsou dvou, tří nebo čtyř jádrové.

Do konce tohoto roku by navíc měl vzniknout energeticky nejméně náročný procesor v portfoliu AMD, Athlon X2 II 260U, jaké je typové označení bude mít frekvenci 1,8 GHz a disponovat bude 2MB cache.

Ceny procesorů od AMD jsou velmi zajímavé, hlavně proto, že Intel, který AMD nejvíce konkuruje nabízí procesory ještě o malinko levnější.

Zdroj: AMD.com

Novinka Osmkrát nový procesor Athlon byla publikován 23. října 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  4. FreeForums.org - profesionální free fórum
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  8. Co je identity management a jak firmě ušetří čas?
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. CRM systém je kombinace obchodních strategií, softwaru a procesů

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!