Další CULV notebook, tentokrát od LG

Tagy:  CULV, LG, notebook, notebooky, procesor, platformy

Společnost LG vyvíjí nový notebook s platformou CULV. V poslední době se CULV objevuje stále více a vývojáři zřejmě pochopili, že tato nová technologie má něco do sebe. Nový notebook by měl být tlustý okolo 25 mm, vážit bude necelé dvě kila. Jelikož notebook má úhlopříčku 13" je váha dvou kil relativně velká. Zvýšenou hmotnost bude mít na svědomí hlavně baterie, výrobce totiž nešetřil a použil osmi-článkovou baterii, která by měla vydržet více než deset hodin provozu.

Notebook, který zatím nemá ještě ani jméno bude vybaven procesorem Intel, dále dostane do vínku operační paměť typu DDR2 s kapacitou 4 GB, grafickou kartu Intel GMA 4500MHD a pevný disk s kapacitou 500 GB. Pravděpodobně se bude dodávat s operačním systémem Windows 7 nebo Windows Vista, téměř jistě budou mít ale zákazníci na výběr.

Bohužel není ještě známá ani cena, ani to, jestli se bude notebook prodávat i u nás. Platforma CULV by se však mohla stát velkým lákadlem pro zákazníky, dokáže být totiž velice dobrým kompromisem mezi výkonem a spotřebou energie. V brzké době si pravděpodobně CULV procesory najdou i další výrobce.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Další CULV notebook, tentokrát od LG byla publikován 26. října 2009 v 13.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...