Najde si USB 3.0 své místo?

Tagy:  USB 3.0, rozhraní, usb, intel, notebooky, přenosy, směrnice

Nově připravované rozhraní USB 3.0, nástupce aktuálního USB 2.0 zřejmě bude mít složitou cestu na trh. Vzhledem k ekonomické krizi a k nedostatku zájmu bude prosazení USB 3.0 celkem oříškem.

Pokud se nepodaří domluvit s výrobci hardwaru větší ochotu implantovat při vývoji nových zařízení technologii USB 3.0 mohli bychom se širšího používání nového rozhraní dočkat klidně až v roce 2011 ne li později. Jeden z největších výrobců hardwaru, Intel, zveřejnil zprávu, že počítá s používáním USB 3.0 až na konci roku 2010, nebo na začátku roku 2011. Navíc se bude zpočátku nové rozhraní montovat především do výkonnějších typů přístrojů, levnější notebooky, základní desky a jiné přístroje zřejmě hned tak vybavovány nebudou.

Poprvé bylo USB 3.0 představeno na Intel Developer Forum v San Francisku. USB 3.0 slibuje především obrovské navýšení přenosové rychlosti – až 5 Gbit/s. Skutečná rychlost sice bude téměř jistě o něco nižší, i tak se ale jedná o velmi vysoké hodnoty. Je jasné, že se nové rozhraní projeví na výsledných cenách výrobků, jak moc však není jasné.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Najde si USB 3.0 své místo? byla publikován 25. října 2009 v 18.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...