Nokia žaluje Apple kvůli iPhonu, ten navíc zaznamenal pikantní skandál

Gigant ve výrobě nápojů, společnost Pepsi si vysloužila velikou kritiku za svůj program Before You Score, který je součástí reklamní kampaně a je určený pro iPhone. Before You Score je aplikace, díky které můžete získat tipy pro svádění žen. Princip aplikace je velice jednoduchý, stačí si vybrat tip dívky, se kterým máte tu čest, a Before You Score vám poradí, jak takovou dívku „ulovit“. Navíc je zde interaktivní mapa, ve které jsou zaznamenány různé bary, hospody a restaurace (reálná mapa), kde uživatelé mohou uvádět, zda se daný tip dívek v takovém zařízení vyskytuje. Navíc se i vy sami můžete pochlubit, jestli se vám podařilo zvolenou ženu „dostat“.

Problém je v tom, že tato aplikace rozhodně není po chuti mnoha ženám, proti ní téměř ihned po spuštění začaly protestovat různé feministické blogy a stránky, které označují celou reklamní akci za nevkusnou až diskriminující.

Druhá kauza je spojená s patenty pro bezdrátové přenosy a bezdrátové technologie. Výrobce telefonů Nokia si totiž myslí, že Apple využívá její patenty nezákonně a nic za ně neplatí. Částka, kterou Nokia do vývoje patentů věnovala se odhaduje na 40 miliard eur, což není zanedbatelné. Navíc všechny firmy, které se zabývají vývojem bezdrátových zařízení mají, pokud je využívají, tyto patenty od Nokia licencovány. Apple prý jako jediný tuto licenci nemá.

Zdroje: Fudzilla.com , Fudzilla.com (2)

Novinka Nokia žaluje Apple kvůli iPhonu, ten navíc zaznamenal pikantní skandál byla publikován 29. října 2009 v 09.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. www.Spolužáci.cz
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  10. Wikipedia online encyklopedie

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!