Linux CentOS 5.4 v novém

Vývojový tým CentOS oznámil zpřístupnění nové verze této distribuce – 5.4. Distribuce má základ ve velmi oblíbeném RedHat Enterprise Linuxu. CentOS běží na základě jádra 2.6.18. K dispozici jsou dvě prostředí – KDE 3.5 a GNOME 2.16.

Novinek je celá řada, byly provedeny relativně velké zásahy do seznamu balíčků, spousta jich přibyla nebo byla upravena, smazán jich byl jen nepatrný počet. Kromě balíčků byly provedeny i drobné úpravy, které mají přinést lepší stabilitu a o něco zvýšit rychlost celého systému. Více méně jde hlavně o kosmetické úpravy.

Součástí distribuce CentOS je například webový server Apache 2.2, kancelářský balík OpenOffice.org ve verzi 2.3, prohlížeč Firefox 3.0 a klient Thunderbird. Zmínit můžeme i další programy, například Evolution.

CentOS se od RedHat liší především v odstranění ochranných známek, aktualizace pro CentOS jsou vydávány se zpožděním pod RedHatu a nabízí o něco více balíčků.

Distribuci CentOS si můžete stáhnout na oficiálních stránkách distribuce.

Zdroj: Wiki.centos.org

Novinka Linux CentOS 5.4 v novém byla publikován 27. října 2009 v 05.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  4. FreeForums.org - profesionální free fórum
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  10. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!