Linux CentOS 5.4 v novém

Tagy:  centOS, disitribuce, linux, redhat

Vývojový tým CentOS oznámil zpřístupnění nové verze této distribuce – 5.4. Distribuce má základ ve velmi oblíbeném RedHat Enterprise Linuxu. CentOS běží na základě jádra 2.6.18. K dispozici jsou dvě prostředí – KDE 3.5 a GNOME 2.16.

Novinek je celá řada, byly provedeny relativně velké zásahy do seznamu balíčků, spousta jich přibyla nebo byla upravena, smazán jich byl jen nepatrný počet. Kromě balíčků byly provedeny i drobné úpravy, které mají přinést lepší stabilitu a o něco zvýšit rychlost celého systému. Více méně jde hlavně o kosmetické úpravy.

Součástí distribuce CentOS je například webový server Apache 2.2, kancelářský balík OpenOffice.org ve verzi 2.3, prohlížeč Firefox 3.0 a klient Thunderbird. Zmínit můžeme i další programy, například Evolution.

CentOS se od RedHat liší především v odstranění ochranných známek, aktualizace pro CentOS jsou vydávány se zpožděním pod RedHatu a nabízí o něco více balíčků.

Distribuci CentOS si můžete stáhnout na oficiálních stránkách distribuce.

Zdroj: Wiki.centos.org

Novinka Linux CentOS 5.4 v novém byla publikován 27. října 2009 v 05.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...