Linux CentOS 5.4 v novém

Tagy:  centOS, disitribuce, linux, redhat

Vývojový tým CentOS oznámil zpřístupnění nové verze této distribuce – 5.4. Distribuce má základ ve velmi oblíbeném RedHat Enterprise Linuxu. CentOS běží na základě jádra 2.6.18. K dispozici jsou dvě prostředí – KDE 3.5 a GNOME 2.16.

Novinek je celá řada, byly provedeny relativně velké zásahy do seznamu balíčků, spousta jich přibyla nebo byla upravena, smazán jich byl jen nepatrný počet. Kromě balíčků byly provedeny i drobné úpravy, které mají přinést lepší stabilitu a o něco zvýšit rychlost celého systému. Více méně jde hlavně o kosmetické úpravy.

Součástí distribuce CentOS je například webový server Apache 2.2, kancelářský balík OpenOffice.org ve verzi 2.3, prohlížeč Firefox 3.0 a klient Thunderbird. Zmínit můžeme i další programy, například Evolution.

CentOS se od RedHat liší především v odstranění ochranných známek, aktualizace pro CentOS jsou vydávány se zpožděním pod RedHatu a nabízí o něco více balíčků.

Distribuci CentOS si můžete stáhnout na oficiálních stránkách distribuce.

Zdroj: Wiki.centos.org

Novinka Linux CentOS 5.4 v novém byla publikován 27. října 2009 v 05.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!