US Army bude vyvíjet "druhý" internet

Tagy:  darpa, arpanet, internet, armáda, vojáci

Americká armáda bude mít „svůj“ internet. V rámci zlepšení komunikace a zvýšení její rychlosti se plánuje zahájení vývoje síťového protokolu, který však bude mimo síť dosavadního internetu. Vývojem jsou pověřeny společnosti jako Lockheed Martin nebo Microsoft. Projekt vznikl z popudu DARPA, což je agentura amerických ozbrojených sil.

Hlavní výsadou nového síťového protokolu má být jeho velmi vysoká bezpečnost. Američané sami přiznávají, že vzhledem k aktuální světové situaci a dokonce i několika napadením amerických stránek různými hackery je v tomto případě bezpečnost prvořadá.

Američané samozřejmě nešetří – do projektu jsou ochotni investovat až 31 miliónů dolarů.

DARPA již podobnou věc za sebou má – šlo o síť Arpanet, která byla také původně vyvíjena pro ozbrojené síly, avšak za nějakou dobu se transformovala. Právě díky vojákům totiž můžete teď číst tyto řádky nebo si prohlížet jiné stránky. Původní doménou Arpanetu měla být především rychlost a jednoduchost fungování.

Zdroj: Theregister.co.uk

Novinka US Army bude vyvíjet "druhý" internet byla publikován 27. října 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...