Cena HDD bude zřejmě čím dál tím nižší

Tagy:  HDD, pevný disk, pevné disky, počítače, hardware

Je zde dobrá zpráva pro zákazníky a distributory pevných disků. Méně však už pro jejich výrobce. Cena pevných disků by totiž měla v budoucnu čím dál tím více klesat. Důvodem poklesů je především používání nových technologií, velká konkurence a také čím dál tím větší kapacita disků.

Navíc byla vyslovena zajímavá domněnka, že do roku 2020 pravděpodobně bude kapacita pevných disků, hlavně těch 2 a 2,5 " až 14 TB dat. Takový disk by pak mohl stát okolo 40 dolarů, což je pro takovou kapacitu velice příznivá cena. U USB flash disků mohou pak nastat dvě cesty. Buďto se jejich prodej zvýší, když bude přibývat jejich kapacity, což by mohlo znamenat snížení ceny. Druhou variantou je, že USB flash disky mají své určité kapacitní maximum, přes které pak může jak rozměr tak hmotnost disku narůstat, to by naopak znamenalo nepříliš velké tržby s velkými kapacitami, avšak paradoxně by to mohlo pomoci těm menším.

Z pohledu používání nových technologií je možností hned několik. Mluví se o využití skla, rovněž by se mohlo objevit několik nových technologií ve výrobě RAM pamětí.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Cena HDD bude zřejmě čím dál tím nižší byla publikován 29. října 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...