Cena HDD bude zřejmě čím dál tím nižší

Tagy:  HDD, pevný disk, pevné disky, počítače, hardware

Je zde dobrá zpráva pro zákazníky a distributory pevných disků. Méně však už pro jejich výrobce. Cena pevných disků by totiž měla v budoucnu čím dál tím více klesat. Důvodem poklesů je především používání nových technologií, velká konkurence a také čím dál tím větší kapacita disků.

Navíc byla vyslovena zajímavá domněnka, že do roku 2020 pravděpodobně bude kapacita pevných disků, hlavně těch 2 a 2,5 " až 14 TB dat. Takový disk by pak mohl stát okolo 40 dolarů, což je pro takovou kapacitu velice příznivá cena. U USB flash disků mohou pak nastat dvě cesty. Buďto se jejich prodej zvýší, když bude přibývat jejich kapacity, což by mohlo znamenat snížení ceny. Druhou variantou je, že USB flash disky mají své určité kapacitní maximum, přes které pak může jak rozměr tak hmotnost disku narůstat, to by naopak znamenalo nepříliš velké tržby s velkými kapacitami, avšak paradoxně by to mohlo pomoci těm menším.

Z pohledu používání nových technologií je možností hned několik. Mluví se o využití skla, rovněž by se mohlo objevit několik nových technologií ve výrobě RAM pamětí.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Cena HDD bude zřejmě čím dál tím nižší byla publikován 29. října 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Moderní domácnost je SMART
  5. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. Rozzlobenimuzi.com

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!