Budou mít mrtvoly na Facebooku profil?

Tagy:  facebook, mrtvola, profil, lidi, sociální sítě

S poněkud morbidní novinkou chce Facebook „potěšit“ své uživatele. Mnoho z uživatelů známé sociální sítě si totiž stěžuje, že pokud mají nějakého přítele, který je však již po smrti mnoho uživatelů se ho snaží neustále kontaktovat, posílat mu pozvání,atd.

Princip novinky spočívá v tom, že pokud máte založený profil na Facebooku a náhodou se s Vámi něco stane, Facebook sám přesune profil na jakési pietní místo. V této části serveru nebude nikdo moci zasahovat do profilu zemřelého člověka, jakékoliv pokusy o kontakt budou ignorovány. Navíc bude daný profil vyřazen z vyhledávání – dostat se k němu půjde pouze za pomocí přímého pozvání od přítele, jiná cesta k vyhledání člověka nebude možná.

Jediný kdo bude moci přímo ovlivňovat profil mrtvého uživatele budou jeho rodinní příslušníci, kteří mohou například přidávat starší fotografie osoby, nebudou však moci měnit status. Pokud jste rodinný příslušník mrtvého člověka, budete muset kontaktovat pro speciální práva administrátory serveru, kteří je Vám udělí.

Zdroj: Telegraph.co.uk

Novinka Budou mít mrtvoly na Facebooku profil? byla publikován 1. listopadu 2009 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...