Thajští blogeři půjdou do vězení - za ohrožení bezpečnosti státu

Tagy:  thajsko, blog, internet, kritika, vězení, politika, blogeři

V Thajsku se nevyplácí cokoliv kritizovat, hlavně ne hlavu státu. Králem v této zemi je Bhumibol Adulyadej, kterému je již 81 let. Právě jeho vysoký věk svádí k různým spekulacím hlavně kolem jeho zdravotního stavu. To samozřejmě neuniká těm, kteří své názory šíří na internetu – jenže teď na to podle Thajského práva doplatili.

Zatím byli oficiálně zatčeni dva lidé. Teeranu Wipuchanin a Kata Pajajariyapon. Čtyřiatřicetiletý Wipuchanin řekl novinářům po svém zatčení, že pouze přepsal článek z webu společnosti Bloomberg. Jelikož Wipuchanin obchoduje s akciemi, článek, který vyslovil tezi že za poklesem akcií Thajských společností mohou stát zdravotní problémy si přečetl a umístil na své internetové stránky.

Pajajariyapon uveřejnil pouze krátký článek, s podobným obsahem jako Wipuchanin. Oběma hrozí pokuta až tři tisíce dolarů nebo pět let vězení.

Thajsko velmi přísně stíhá všechny, kteří nějak kritizují krále, hrozí jim dlouhé vězení a vysoké pokuty.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Thajští blogeři půjdou do vězení - za ohrožení bezpečnosti státu byla publikován 2. listopadu 2009 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...