Malý a levný - Qbox N270 od Faxconnu

Tagy:  nettop, foxconn, miniatury, malý nettop, Qbox, Intel atom, atom

„Čím menší, tím lepší“ říkali si možná vývojáři Foxconnu, když pracovali na novém nettopu Qbox N270. Rozměrově jde totiž opravdu o jeden z nejmenších nettopů, který je s v současné době na trhu. Rozměry 250×167×25mm a váha 700 gramů mluví za vše.

Bohužel však musíme být ochuzeni o designové výstřelky, u takových rozměrů totiž vývojáři nemohou svoji fantazii příliš uplatnit, v podstatě tak jde o malou černou krabici. Kdoví jak dobře na tom není ani hardware, i když si nettop budete pravděpodobně pořizovat pro jiné účely, než je hraní počítačových her. Spokojit se tak musíte s procesorem Intel Atom N270, pouhým 1 GB operační paměti, ani pevný disk s kapacitou 250GB vás zřejmě neoslní. Qbox N270 má základní konektory, tzn. audio, USB, Ethernet a VGA výstup.

Zajímavá by ale mohla být pro mnoho možných zákazníků cena 199 euro, tedy 5174 Kč. Pokud by se prodával Qbox i u nás, stal by se tak nejlevnějším nettopem, který lze v tuzemských obchodech sehnat.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Malý a levný - Qbox N270 od Faxconnu byla publikován 5. listopadu 2009 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...