Verbatim Combo SSD - disk který má dvě rozhraní

Tagy:  verbati, usb, disk, sata, esata, usb, flash disk, flash

Možná jste se někdy dostali do situace, kdy jste přemýšleli o tom, že by jste si koupili externí disk, ale napadlo Vás, co dělat, pokud nemáme k dispozici podporované rozhraní pro přenos dat. Novinka od Verbatimu, Combo SSD je prvním diskem, který umožňuje využít jak eSATA rozhraní, tak rozhraní USB. Rozměry disku jsou 80×23×9 mm a váha 19 gramů.

Disk je dodáván zatím v kapacitě 32 GB, data dokáže číst rychlostí 60 MB/s, zápis dat je prováděn rychlostí až 25 MB/s. Tyto rychlosti platí u rozhraní eSATA, u USB jsou hodnoty 26 MB/s pro čtení a 15 MB/s pro zápis.

K disku je dodáván program EasyLock, který dokáže šifrovat data technologií AES šifrování. Navíc dostanete k disku ještě jeden zajímavý gadget. jde o Y-kabel, který umožňuje propojit disk i s eSATA porty, které nevedou elektrický proud.

Verbatim eSATA/USB Combo SSD 32GB se prodává za doporučenou cenu 3 149 Kč, je kompatibilní s operačními systémy MAC OS, Linux i Windows.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Verbatim Combo SSD - disk který má dvě rozhraní byla publikován 7. listopadu 2009 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...