Uživatel internetu přečte za den tolik slov, jako je v knize Vojna a Mír

Tagy:  internet, informace, texty, obsah, knihy

Internet, to je obrovské kvantum informací. Doslova tuny textu se na Vás valí ze všech možných koutů. Internetový deník Guardian se rozhodl udělat průzkum a jeho výsledky jsou nyní k dispozici. Podle Guardianu přišel průzkum na to, že průměrný uživatel, který si sedá k internetu přečte za den zhruba stejné množství textu, jaké bylo obsaženo v kniže Vojna a Mír.

Zajímavý byl i průzkum ohledně odkazování z hlavních stránek. Byl vybrán vzorek několika internetových novin a novin tištěných. V průzkumu vyšlo, že na internetové stránce je přibližně 335 odkazů na další témata, zatímco v tištěných novinách najdete na titulní stránce odkazy přibližně na 8 – 10 dalších reportáží a článků.

Při pohledu do minulosti vychází, že přibližně před deseti lety byl počet odkazů na další zprávy na domovské stránce zpravodajských serverů o dost menší, průměrně šlo o 12 odkazů. Samozřejmě nelze srovnávat tištěná média s těmi internetovými v této oblasti, je však pravdou, že občas se člověk v informacích až ztrácí.

Zdroj: utne.com

Novinka Uživatel internetu přečte za den tolik slov, jako je v knize Vojna a Mír byla publikován 7. listopadu 2009 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!