Uživatel internetu přečte za den tolik slov, jako je v knize Vojna a Mír

Tagy:  internet, informace, texty, obsah, knihy

Internet, to je obrovské kvantum informací. Doslova tuny textu se na Vás valí ze všech možných koutů. Internetový deník Guardian se rozhodl udělat průzkum a jeho výsledky jsou nyní k dispozici. Podle Guardianu přišel průzkum na to, že průměrný uživatel, který si sedá k internetu přečte za den zhruba stejné množství textu, jaké bylo obsaženo v kniže Vojna a Mír.

Zajímavý byl i průzkum ohledně odkazování z hlavních stránek. Byl vybrán vzorek několika internetových novin a novin tištěných. V průzkumu vyšlo, že na internetové stránce je přibližně 335 odkazů na další témata, zatímco v tištěných novinách najdete na titulní stránce odkazy přibližně na 8 – 10 dalších reportáží a článků.

Při pohledu do minulosti vychází, že přibližně před deseti lety byl počet odkazů na další zprávy na domovské stránce zpravodajských serverů o dost menší, průměrně šlo o 12 odkazů. Samozřejmě nelze srovnávat tištěná média s těmi internetovými v této oblasti, je však pravdou, že občas se člověk v informacích až ztrácí.

Zdroj: utne.com

Novinka Uživatel internetu přečte za den tolik slov, jako je v knize Vojna a Mír byla publikován 7. listopadu 2009 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...