Uživatel internetu přečte za den tolik slov, jako je v knize Vojna a Mír

Internet, to je obrovské kvantum informací. Doslova tuny textu se na Vás valí ze všech možných koutů. Internetový deník Guardian se rozhodl udělat průzkum a jeho výsledky jsou nyní k dispozici. Podle Guardianu přišel průzkum na to, že průměrný uživatel, který si sedá k internetu přečte za den zhruba stejné množství textu, jaké bylo obsaženo v kniže Vojna a Mír.

Zajímavý byl i průzkum ohledně odkazování z hlavních stránek. Byl vybrán vzorek několika internetových novin a novin tištěných. V průzkumu vyšlo, že na internetové stránce je přibližně 335 odkazů na další témata, zatímco v tištěných novinách najdete na titulní stránce odkazy přibližně na 8 – 10 dalších reportáží a článků.

Při pohledu do minulosti vychází, že přibližně před deseti lety byl počet odkazů na další zprávy na domovské stránce zpravodajských serverů o dost menší, průměrně šlo o 12 odkazů. Samozřejmě nelze srovnávat tištěná média s těmi internetovými v této oblasti, je však pravdou, že občas se člověk v informacích až ztrácí.

Zdroj: utne.com

Novinka Uživatel internetu přečte za den tolik slov, jako je v knize Vojna a Mír byla publikován 7. listopadu 2009 v 22.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  5. Smajlíci
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!