MČR v SMSkování

Tagy:  sms, telefon, soutěže, veletrh, invex, digitex, brno

Jedna z větších událostí uplynulého DIGITEXu – Mistrovství České republiky v psaní textových zpráv na čas má svého vítěze. A letos je to poprvé žena. Rekordman z posledních ročníků Pavel Grepl zaostal za vítězným časem o čtyři vteřiny, druhý Jakub Dvořák měl čas 1:01. Výherkyně napsala SMS zprávu o 160 znacích za 58 vteřin tempem přibližně tři znaky za vteřinu. Zajímavostí je, že psala jedním prstem, i když se objevilo i několik soutěžících, kteří drželi telefon oběma rukama a střídali pouze palce.

Soutěže se letos zúčastnilo 230 lidí, bylo však určeno několik pravidel. Za prvé bylo zakázáno používání funkce T9 (doplňování slov podle začátečních písmen) a mohly se používat pouze telefony s tradiční klávesnicí. V opisovaném textu nesměly být chyby. Kvalifikace byla vyřazovacím způsobem, takže zbyli opravdu jen ti nejrychlejší.

Letos se tak v rámci DIGITEXu uskutečnil sedmý ročník této soutěže. Plánuje se, že i příští rok se bude klání v „rychlopsaní“ opakovat. Soutěže se účastní hlavně mladší lidé.

Zdroj: Bvv.cz

Novinka MČR v SMSkování byla publikován 10. listopadu 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...