MČR v SMSkování

Tagy:  sms, telefon, soutěže, veletrh, invex, digitex, brno

Jedna z větších událostí uplynulého DIGITEXu – Mistrovství České republiky v psaní textových zpráv na čas má svého vítěze. A letos je to poprvé žena. Rekordman z posledních ročníků Pavel Grepl zaostal za vítězným časem o čtyři vteřiny, druhý Jakub Dvořák měl čas 1:01. Výherkyně napsala SMS zprávu o 160 znacích za 58 vteřin tempem přibližně tři znaky za vteřinu. Zajímavostí je, že psala jedním prstem, i když se objevilo i několik soutěžících, kteří drželi telefon oběma rukama a střídali pouze palce.

Soutěže se letos zúčastnilo 230 lidí, bylo však určeno několik pravidel. Za prvé bylo zakázáno používání funkce T9 (doplňování slov podle začátečních písmen) a mohly se používat pouze telefony s tradiční klávesnicí. V opisovaném textu nesměly být chyby. Kvalifikace byla vyřazovacím způsobem, takže zbyli opravdu jen ti nejrychlejší.

Letos se tak v rámci DIGITEXu uskutečnil sedmý ročník této soutěže. Plánuje se, že i příští rok se bude klání v „rychlopsaní“ opakovat. Soutěže se účastní hlavně mladší lidé.

Zdroj: Bvv.cz

Novinka MČR v SMSkování byla publikován 10. listopadu 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  10. Těžba kryptoměn jako způsob obživy. Jak těžké to je?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!