Firefox oslavil páté narozeniny

Tagy:  firefox, prohlížeč, mozilla, mozilla firefox, liška, prohlížeče, internet, výročí, narozeniny

Jeden z nejoblíbenějších prohlížečů na světě, Mozilla Firefox oslavil své páté narozeniny. Devátého listopadu to totiž bylo přesně pět let, kdy byla uveřejněna první stabilní verze – Firefox 1.0.

Firefox se začal vyvíjet již od roku 2002, a původně se také vůbec nemusel jmenovat tak, jak se jmenuje teď. V diskuzi byly dva názvy – Firebird nebo Phoenix. U příležitosti oslavy byl založen vývojáři Firefoxu web Spreadfirefox­.com, ten má připomenout cestu, kterou prohlížeč během pěti let absolvoval. Máte navíc možnost tak Firefoxu poblahopřát, třeba na Twitteru nebo na Facebooku. Navíc jsou ke stažení i loga a témata k výročí.

Logo  – Firefox pro mobil

Logo  – Firefox pro mobil

Navíc byl díky webu Spreadfirefox.com poodhalen i další projekt Mozilly – prohlížeč pro mobilní telefony. Navíc bylo představeno logo, které prohlížeč ponese – vidíte ho i na přiloženém obrázku.

Aktuální verzi prohlížeče 3.5.5 lze stáhnou na oficiálních stránkách Mozilly.

Novinka Firefox oslavil páté narozeniny byla publikován 11. listopadu 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!