Střelec z USA, který zabil 13 lidí zřejmě proveld svůj čin bez navádění - prokázal to jeho počítač

Tagy:  hasan, střelec, mrtvola, usa, islám, střelba

Nidal Malik Hasan, který nedávno postřílel na základně americké armády třináct lidí mohl být obviněn z kontaktů s teroristickými skupinami, které ho mohly k atentátu podnítit. Právě prohlídka počítače střelce nakonec potvrdila, že střelba byla zřejmě jen a jen úmyslem Hasana.

Na počítači sice byly zjištěny návštěvy některých značně kontroverzních stránek, většinou různých islámských skupin a politických seskupení, přímo elektronická komunikace s nějakou skupinou však nebyla prokázána, i když se objevilo několik mailů s jinými členy skupin, zřejmě ho nikdo nenavedl. Kolem střelby však panuje stále řada otazníků, údajně měl Hasan během střílení křičet „Alláh Akbar“ (Alláh je veliký), navíc měl chodit do mešity společně s atentátníky, kteří organizovali útoky z jedenáctého září.

V poslední době se často objevují a do médií dostávají různé zprávy o rozšiřování činnosti extremistických skupin právě na internetu. Ten má totiž dvě obrovské výhody – jde prostřednictvím něj oslovit mnoho lidí a navíc je možné si díky němu udržet alespoň relativní anonymitu.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Střelec z USA, který zabil 13 lidí zřejmě proveld svůj čin bez navádění - prokázal to jeho počítač byla publikován 11. listopadu 2009 v 09.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...