iPhone byl napaden virem, není ale příliš nebezpečný

Tagy:  iphone, telefon, apple, vir, jailbreak, licence

Bohužel i už na přístrojích iPhone se může objevit vir. Nebezpečný software, který byl doposud výsadou spíše počítačů se tak dostal i do mobilního přístroje. Virus má na svědomí jednadvacetiletý mladík z Austrálie, Ashley Towns. Vir se jmenuje Ikee.

Zajímavé je, že vir přímo nezpůsobuje nějakou škodu, jde spíše o legrácku. Pokud se jim iPhone infikuje, je změněno pozadí displeje – ten Vám bude „krášlit“ fotka Ricka Astleye, což je zpěvák, který byl populární hlavně v osmdesátých letech minulého století. A jak se vir do přístroje dostane? Především si ho tam dostane uživatel vlastní nezodpovědností, vstupní branou pro vir je totiž aplikace Jailbreak, která dovoluje dostat do přístroje aplikace třetích stran. Navíc, podle Applu nesmíte iPhone „odemknout“, jde o protiprávní krok.

Towns sám tvrdí, že neměl v úmyslu nějak uškodit komukoliv, kdo má iPhone, ale chtěl spíše upozornit na bezpečností chybu v aplikaci. Apple sám komentoval aféru s tím, že jsou jasně dané podmínky, a vir tak dostávají do iPhonu sami uživatelé.

Zdroj: Thefonecast.com

Novinka iPhone byl napaden virem, není ale příliš nebezpečný byla publikován 11. listopadu 2009 v 23.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...