AMD a Intel konečně zakopali válečnou sekeru

Tagy:  amd, intel, obchod, odškodné, byznys, procesory

Vypadá to, že Intel a AMD se konečně dohodli a urovnali své spory. Intel se rozhodl zaplatit společnosti AMD 1,25 miliardy dolarů (21 miliard korun). Kromě srovnání sporů ohledně patentů, je v ceně kompenzace i omezení AMD na trhu tedy ušlý zisk.

Navíc se zavázal Intel změnit obchodní praktiky, což byla jedna z věcí, které mu byly často vytýkány. Intel už musel zaplatit pokutu od Korejské komise pro poctivý obchod (KTFC), pokuta se tehdy vyšplhala na 26 miliónů dolarů, druhou pokutu dostal od Evropské unie, ta dosáhla 1,45 miliardy dolarů. Zajímavé je, že AMD si stěžuje na „nekalé obchodní praktiky“ konkurenta Intelu už pět let a tyto dvě pokuty byly zatím jedinými velkými tresty.

Na oplátku stáhne AMD všechny svoje žaloby, navíc bude mít ještě novou licenci pro výrobu procesorů x86. Navíc jednali u Intelu logicky – raději zaplatili odškodné, než by se dále soudili. Případné další pokuty by totiž byly ještě větší než je cena odškodného.

Nekalým obchodním jednáním byla nazývána praktika, kdy Intel nabízel výrobcům počítačů slevy na své procesory, když odmítnou kupovat výrobky od AMD.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka AMD a Intel konečně zakopali válečnou sekeru byla publikován 16. listopadu 2009 v 13.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...