Psaní SMS škodí zdraví, potvrzuje to prý průzkum mezi studenty

Tagy:  sms, bolest, telefon, počítač, psaní, sval

Podle průzkumů posíláme čím dál tím více krátkých textových zpráv. Jenže dle zprávy American Public Health Association může časté psaní SMS škodit zdraví a to hned v několika aspektech.

138 vysokoškoláků se účastnilo průzkumu, který měl objasnit fyziologické problémy se zády, prsty a rameny v souvislosti s psaním SMS. Studenti, kteří si v uplynulých několika týdnech stěžovali na bolesti zad a ramen měli uvést, kolik SMS posílají průměrně denně. Konečný výsledek byl jednoduchý – čím víc SMS jedinec napsal, tím víc se u něj projevovaly bolesti. Z neznámého důvodu se při stejném počtu odeslaných SMS bolesti ozývaly spíše u mužů než u žen.

Kromě textových zpráv může poškozovat zdraví i psaní na počítači. Při přílišném psaní nejvíc trpěly klouby a prsty. Doporučením při prevenci jsou občasné přestávky v práci a rozcvičení nejvíce namáhaných svalů.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Psaní SMS škodí zdraví, potvrzuje to prý průzkum mezi studenty byla publikován 16. listopadu 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...