Psaní SMS škodí zdraví, potvrzuje to prý průzkum mezi studenty

Podle průzkumů posíláme čím dál tím více krátkých textových zpráv. Jenže dle zprávy American Public Health Association může časté psaní SMS škodit zdraví a to hned v několika aspektech.

138 vysokoškoláků se účastnilo průzkumu, který měl objasnit fyziologické problémy se zády, prsty a rameny v souvislosti s psaním SMS. Studenti, kteří si v uplynulých několika týdnech stěžovali na bolesti zad a ramen měli uvést, kolik SMS posílají průměrně denně. Konečný výsledek byl jednoduchý – čím víc SMS jedinec napsal, tím víc se u něj projevovaly bolesti. Z neznámého důvodu se při stejném počtu odeslaných SMS bolesti ozývaly spíše u mužů než u žen.

Kromě textových zpráv může poškozovat zdraví i psaní na počítači. Při přílišném psaní nejvíc trpěly klouby a prsty. Doporučením při prevenci jsou občasné přestávky v práci a rozcvičení nejvíce namáhaných svalů.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Psaní SMS škodí zdraví, potvrzuje to prý průzkum mezi studenty byla publikován 16. listopadu 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Katastrální mapy online
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. Smajlíci
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Rozzlobenimuzi.com

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!