Židé protestují proti Intelu

Tagy:  žid, intel, procesor, izrael, svátek, ekonomika, demonstrace, nepokoj, politika, židé

Intel si zavařil situaci na Blízkém východě stavbou továrny na procesory a jiné periférie v Jeruzalémě. Nově otevřená továrna je totiž trnem v oku ultraortodoxním židům, kteří nesouhlasí s pracovním režimem v továrně a nedodržováním šábesu.

Navíc si účastníci demonstrace, která měla vyjádřit nesouhlas se situací stěžují na to, že se pracovníci ostrahy továrny chovali neeticky, proti protestujícím použili slzné spreje a kolem továrny byl natažen ostnatý drát. Demonstranti skandovali různá hesla, především se jim nelíbí, že se v továrně pracuje i v sobotu a v neděli. Rýsovala se sice dohoda, kdy byla Intelem nabídnuto řešení v tom, že v sobotu budou chodit do práce jen ti, kteří nemají židovské vyznání, jednání však nikam nevedla.

Situaci řešil i Jiccak Pidnruse, který je místostarosta města a patří k politické straně Jednotný judaismus tóry. Přišlo mu několik stovek dopisů, ve kterém je obviňován z neřešení situace nerespektování důležitého svátku.

Navíc pohrozila Izraelská pobočka Intelu, že při dalším pokračování nepokojů se také může stát, že Intel úplně z Izraele odejde, což by mohla být vážná rána pro tamní ekonomiku.

Zdroj:Theregis­ter.co.uk

Novinka Židé protestují proti Intelu byla publikován 17. listopadu 2009 v 23.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  7. MP3s.Nadruhou.net
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  10. Wikipedia online encyklopedie

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!